Події, заходи

Європа стає ближчою

  

   З 20 по 29 жовтня директор ліцею Н.Г.Жуган у складі групи вчителів з Черкас та інших регіонів України взяла участь у міжнародному навчальному семінарі на тему:"Європейський вимір в освіті". Перебувала делегація у мальовничому містечку Бад-Лібензель, який своїми купальнями, екологічно чистим повітрям славиться на весь світ.

   Проживали педагоги й учні в стародавньому середньовічному замковому комплексі, де й проходила левова частка семінарських та практичних занять. Першого робочого дня учасники семінару отримали інформацію про Німеччину, про землю Баден-Вюнтенберг, яка відома завдяки таким торговим маркам як «Мерседес», «Порше», «Х’юго Бос», «Бош» тощо. Окрему увагу лектори приділили темі Європи та Європейського союзу: політика, економіка, історія, проблеми та перспективи регіону. Другий день став більш практичним: учасники проекту, отримавши певні завдання, користуючись набутими знаннями, випробовували себе у ролі європейських парламентарів і міністрів провідних країн світу, намагаючись прийняти певні закони. Цього ж дня українську делегацію прийняв мер Бад-Лібензеля пан Баурте.

   Одним із найбільш пам’ятних став третій день проекту – перетнувши німецько-французький кордон через річку Рейн, українці відвідали місто Страсбург. Наші земляки завітали до Європарламенту, де поспілкувалися із віце-президентом Європейського Парламенту Райнером Віландом. Пан Віланд поділився своїм баченням подальшого розвитку Євросоюзу, теперішніми проблемами і можливою співпрацею з Україною. Депутат Парламенту Ребекка Хармс виявила глибоку обізнаність і заклопотаність станом справ нашої країни, зокрема щодо прав людини вУкраїні. Окрім того делегація побувала біля Ради Європи, до складу якої входить і наша держава, Європейського суду з прав людини, а також насолодилися красою міста – однієї зі столиць Євросоюзу.

    У наступні дні освітяни ознайомилися з новітніми освітніми тенденціями та досягненнями спеціалістів Академії підвищення кваліфікації учителів і шкільних кадрів землі Баден-Вюнтенберг та Центру для вчителів університету міста Тюбінген, ознайомились із системою освіти Німеччини та основними тенденціями Європейської освітньої політики. Експерт Інституту політичної освіти пан Ротт у своєму виступі розкрив питання інтеграційних можливостей Болонської системи та додаткового потенціалу дистанційного навчання.

     Всі учасники отримали Сертифікат учасника Міжнародного проекту та незабутні враження від поїздки.