Історія ліцею
Історія успіху
2003 рік
Ліцей заснований, як навчальний заклад нового типу, рішенням Городищенської районної ради від 18.08.2003 року. 1 вересня 2003 року за ліцейні парти сіли перші 25 десятикласників, які обрали економічний профіль навчання. Саме з цієї дати розпочався відлік часу в житті Городищенського економічного ліцею.
2004 рік
Уперше проведено набір учнів до 10-их класів ліцею за двома профілями: економічним і правовим. Ліцей працює у Міжнародній програмі «Джуніор Ечівмент Україна», бере активну участь у проектах із розвитку економічної освіти. Команда учнів «ХХХ» (Мельников Віталій, Ходій Максим, Шкребко Вадим, Дудник Оксана) здобуває перемогу в V Всеукраїнських змаганнях з економічної комп’ютерної гри «MESE» та отримує ІІ місце у грі «Банки в дії». Ліцейна учнівська родина обирає першого Президента Ліцейної республіки – Блоху Миколу. Самоврядування у ліцеї стає дієвим і значимим.
2005 рік
Встановлено перший комп’ютерний клас, який підключено до мережі Інтернет. Заключено договір про співпрацю із ЧНУ ім. Б.Хмельницького. У цьому році про наш ліцей дізналися за межами Черкаської області: учень 10 класу Цимбалюк Олексій став призером VІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки в м. Луганську. Відбувся перший ліцейний випуск.
2006 рік
Уперше переступили ліцейний поріг восьмикласники. Ліцей заявив про себе серед навчальних закладів України економічного профілю. Команда «Капітал» (Шендрик Наталія, Цимбалюк Олексій, Вибрик Вікторія, Ларін Василь) стала призером І Всеукраїнського турніру юних економістів у м. Рівне. Учениця 11 класу ліцею Шендрик Наталія стала переможцем ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН в секції «Макроекономіка» та першим Президентським стипендіатом.Запроваджено випуск газети «ЛіГа», на сторінках якої висвітлюються найвизначніші події життя ліцею.
2007 рік
Встановлено другий комп’ютерний клас. Учителі ліцею пройшли навчання за програмою «Intel. Навчання для майбутнього». Високі спортивні досягнення на обласному та Всеукраїнському рівні демонструють кращі спортсмени ліцею Онопрієнко Станіслав та Баб'як Вадим.
2008 рік
Ліцей став учасником Х Міжнародної виставки «Сучасна освіта в Україні». На світ з’явилася книга – колективна праця педагогів ліцею «Економічний ліцей як модель школи майбутнього». Головною подією року стала участь в українсько-польському проекті «Разом – більше, ніж обмін». Ліцей представив на конкурс проект «Пізнаємо світ разом!» та отримав грант на проведення молодіжних обмінів учнів України та Польщі. 24-30 вересня ліцей приймав делегацію учнів та вчителів із польського міста Сандомир, а 22-29 жовтня – делегація учнів ліцею відвідала Республіку Польщу із дружнім візитом.
2009 рік
За підсумками ЗНО-2009 ліцей зайняв перше місце в рейтингу серед загальноосвітніх навчальних закладів Городищенського району. Обладнаний кабінет економіки, розширено науково-методичну базу викладання предмету; ліцеїсти взяли участь у Всеукраїнському конкурсі із споживчих знань «Зелене споживання» та «Молодь тестує якість». Робота Озірного Юрія стала переможцем обласного етапу. Придбано мультимедійний проектор та ноутбук, розпочалося активне впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес. Засноване та розпочало діяльність учнівське наукове товариство «Темп». Команда учнів ліцею (Могильна Анна, Багацька Алла, Колісник Ірина, Ціммерман Наталія, Озірний Юрій) стала призером V Всеукраїнського турніру юних економістів (м.Острог). Початок засідань «Музейних творчих студій». Підписано договір про співпрацю із Національним заповідником «Києво-Печерська лавра».
2010 рік
Ліцей приєднався до Всеукраїнської асоціації керівників закладів нового типу «Відроджені гімназії України». Розпочав діяльність ліцейний Євро-клуб «ТІМ». Розширено мережу участі ліцеїстів у конкурсах та інтелектуальних змаганнях різних рівнів. Відновлено участь ліцеїстів у Всеукраїнських змаганнях з економічних комп’ютерних ігор. Учень 9 класу Короп Олег став переможцем (диплом ІІІ ступеня) ХІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки в м. Луганську (путівка в Артек). Ціммерман Наталія, учениця 10 класу стала переможцем (Диплом ІІ ступеня) заключного етапу Міжнародного конкурсу з українознавства в м. Києві (путівка в дитячий табір «Молода гвардія», м.Одеса). Здоренко Владислава, учениця 10 класу, – переможець ІV етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої…». Створено сайт ліцею за організаційної підтримки учениці Моргун Анастасії, на якому оперативно висвітлюються основні події та інформація про ліцейне життя. Обладнаний кабінет правознавства, розширено науково-методичну базу викладання предмету. Придбано мультимедійний проектор, продовжується активне впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес.
2011 рік
Ліцеїсти здобувають 5 перемог Всеукраїнського рівня. На найвищу сходинку Олімпу піднімається Короп Олег, учень 10 класу, який став абсолютним переможцем ІV етапу ХІV Всеукраїнської олімпіади з економіки (м. Хмельницький) та отримав перемогу у V Всеукраїнському молодіжному конкурсі «Новітній інтелект України» в І віковій категорії, економічна тематика, за що здобув право на отримання стипендії Президента України, а також став переможцем конкурсу-захисту наукових проектів «Мій рідний край», який проходив у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Озірний Юрій, учень 11 класу, здобуває перемогу (Диплом ІІІ ступеня) у ІV етапі І Всеукраїнської олімпіади з педагогіки і психології (м.Київ), став переможцем (ІІІ місце) обласного конкурсу «Знавці права» та отримав направлення на навчання в Одеську юридичну академію. Баранова Олена, учениця 8 класу, – переможець ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики, м. Донецьк. Ціммерман Наталія, учениця 11 класу, – переможець (Диплом ІІ ступеня) ІV етапу І Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та отримала запрошення на навчання до Київського національного університету імені Т.Шевченка. Команда учнів ліцею (Короп Олег, Моргун Анастасія, Мельников Ігор) стала призером VІІ Всеукраїнського турніру юних економістів у м. Суми. Учасники драматичного гуртка «Лідер» (Осадча Марина, Озірний Михайло, Іваненко Максим) стали переможцями ХІ обласного огляду-конкурсу «Грайлива веселка» та були нагороджені Дипломом у номінації «Акторська майстерність» (перший сезон «Рось шукає таланти»). Ліцей отримав подяку від державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» за навчання і виховання випускниці Шендрик Наталії, яка здобула диплом з відзнакою бакалавра та магістра за спеціальністю «Фінанси і кредит». Ліцей нагороджений Дипломом за участь у музейно-педагогічному фестивалі «Мій рідний край» (Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник).
2012 рік
Відразу двоє учнів ліцею Короп Олег (11 клас) та Баранова Олена (9 клас) здобувають найвищі нагороди учнівського Олімпу – перемоги (дипломи І ступеня) ІV етапу ХV Всеукраїнської олімпіади з економіки та стають Президентськими стипендіатами. Короп Олег започаткував участь і отримав переконливу перемогу (диплом І ступеня) в ХІ Всеукраїнській Інтернет-олімпіаді з економіки та переміг у VІ Всеукраїнському молодіжному конкурсі «Новітній інтелект України», а на День захисту дітей 1 червня – сертифікат на отримання премії Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників за відмінні показники у навчанні. Моргун Анастасія, учениця 11 класу, здобула перемогу (диплом ІІІ ступеня) у ІV етапі І Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій (м. Дніпропетровськ) та стала переможцем (диплом ІІІ ступеня) ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН в секції «Економічна теорія». Самойленко Любов, учениця 11 класу, стала переможцем (ІІІ місце) обласного конкурсу «Знавці права» та отримала направлення на навчання в Одеську юридичну академію. Московченко Денис, учень 10 класу, – переможець VІ літніх юнацьких спортивних ігор України з легкої атлетики, м. Ялта (І місце з бігу на 200 м). Малишко Наталія, учениця 11 класу, стала переможцем спортивних ігор школярів України, м. Ялта (ІІ місце з потрійного стрибка). Ліцей отримав Диплом за ІІ місце в підпроекті «На цій землі я народився» та призові місця у підпроектах «Мій ідеал громадянина-патріота», «Пишаюся тобою, рідний краю», «Знаю та реалізую свої права». Уперше в історії ліцею випускник Короп Олег отримав 200 балів з географії та математики за результатами ЗНО-2012. Ліцеїстка Салоух Олександра обрана Президентом обласної Ліги старшокласників Черкащини. Розпочато створення єдиного інформаційного простору ліцею на платформі Всеукраїнської інформаційної системи «Щоденник.ua» для інформування батьків про навчання та виховання своїх дітей. Обладнаний кабінет історії, розширено науково-методичну базу викладання предмету. Установлено мультимедійний комплекс, оновлений вестибюль ліцею.
2013 рік
Баранова Олена (10 клас) вдруге здобуває переконливу перемогу - диплом І ступеня ІV етапу ХVІ Всеукраїнської олімпіади з економіки та здобуває право на отримання стипендії Президента України. В активі ліцею 57 перемог у районних олімпіадах, 5 учнів стають переможцями обласного етапу олімпіад. Ліцеїсти беруть активну участь у науково-дослідній діяльності Малої академії наук і отримують 23 перемоги у районному етапі і 10 – в обласному. Ліцей відзначений райдержадміністрацією як навчальний заклад, який виплекав найбільше обдарованих учнів. Олександра Салоух (11клас), Президент обласної Ліги старшокласників - учасник Всеукраїнського Форуму «Батьки і діти». Осадча Марина (11 клас), стала переможцем конкурсу «Майбутній студент» у номінації «Банківська система», організованого ЧДТУ. Директор ліцею Н.Г.Жуган взяла участь у міжнародному навчальному семінарі на тему: "Європейський вимір в освіті" у Німеччині. Ліцей долучився до участі у Всеукраїнському проекті із впровадження курсу "Фінансова грамотність". Розпочинається діяльність в рамках Українсько-польського проекту "Шкільна академія підприємництва-2". Активно поновлюється матеріальна база закладу: встановлено інтерактивну дошку та 4 мультимедійні комплекси, започатковано музей історії ліцею, обладнано галерею випускників.
За 10 років ліцей закінчили 241 випускників, з яких 28 нагороджені Золотими та 27 срібними медалями за високі досягнення у навчанні, 40 учнів відзначені Грамотами за особливі досягнення у вивченні окремих предметів. Троє учнів стали стипендіатами Президента України (двоє із них - двічі). Підготовлено 9 учнів переможців Всеукраїнських олімпіад з економіки, математики, педагогіки і психології, інформаційних технологій, 2-ох переможців Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Тричі учні ліцею здобували перемоги у Всеукраїнському турнірі юних економістів, конкурсі «Новітній інтелект України», Всеукраїнській Інтернет-олімпіаді. Усі ліцеїсти стали студентами різних вузів України. Цікаві й промовисті такі цифри: 75 випускників здобувають освіту на економічних спеціальностях, а 30 – на правових.
2014 рік
Ліцей розширює горизонти комунікації з навчальними закладами України. Зокрема, співпрацює в рамках Всеукраїнської асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України» та інноваційних навчальних закладів Черкащини. Зокрема, на базі ліцею проведено Обласний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи гімназій, ліцеїв, колегіумів: «Сучасні підходи до роботи педагогів із обдарованими учнями в умовах профільного навчання». Розвивається напрям науково-дослідної діяльності учнів. Так, здобуто 16 перемог в І етапі та 9 перемог в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН. Серед переможцівчлени наукового товариства ТЕМП: Босик Софія, Баранова Олена, Летюча Наталія, Книш Світлана, Ревенко Яна, Хоменко Денис, Задорожня Вікторія, Галич Іван, Гаврилюк Владислав, Копа Анна, Кириченко Дарія.