Події, заходи

М18. Імітаційна гра "Партія моєї мрії"

         

19 жовтня 2018 року у рамках проекту відбулася Всеукраїнська імітаційна гра-вибори до Парламенту «Партія моєї мрії». Гра проходила в рамках міжнародного проекту «За розвиток громадянської активності дітей та молоді у Східній Європі» за підтримки МЗС Німеччини. За ініціативою Городищенського економічного ліцею (координатор Жанна Іванівна Здоренко) до гри-проекту долучилися школи-партнери Городищенська ЗОШ І-ІІІ ст. №2, В’язівська ЗОШ І-ІІІ ст., Вільшанська ЗОШ І-ІІІ ст.

         Важливим завданням розвитку нашої держави є розвиток і утвердження демократичних традицій. Це зумовлено тим, що довгий час українське суспільство перебувало в полоні тоталітаризму і подолання його наслідків є тривалим і болісним процесом в нашому суспільстві. Для незворотнього демократичного розвитку України вирішальне значення має виховання активного й демократично орієнтованого молодого покоління. Саме тому в умовах сучасної освітньої реформи непересічна роль відводиться формуванню громадянської компетентності – здатності людини активно, відповідально та ефективно реалізовувати права та обов’язки громадянина. З метою вирішення цих завдань в Україні діє міжнародний проект «М18: Ми можемо більше!» (Німеччина, Грузія, Україна, Росія). Гасло проекту «Ми повинні грати в політику сьогодні, щоб завтра політики не гралися нами». Метою проекту є допомогти дітям і молоді, молодшим 18 років, зрозуміти сутність одного із важливіших механізмів демократії – виборів, навчити їх аналізувати й оцінювати політичні програми, долати стереотипи щодо політичної діяльності. 

       Під час імітаційної гри відповідно до всіх демократичних процедур була підготовлена агітаційна інформація – програми партій, стенд «Вибори-Інфо», відбулася передвиборча агітаційна робота, відбулися вибори та приведення до присяги членів дільничної виборчої комісії. Вибори проводилися за всіма правилами «дорослих виборів»: діяла виборча дільниця, встановлено кабінки для таємного голосування, проводився екзит-пол, діяли спостерігачі. Відбувся підрахунок голосів і оприлюднення результатів виборів. Усі рольові позиції в імітаційній грі займали діти – учні навчальних закладів.   

          Учасники гри – учні – відзначили необхідність такої гри для ознайомлення з моделлю поведінки виборця та члена виборчих органів. Учні відзначали, що вибори – це дійсно важливий етап у житті демократичного суспільства. Гра «Партія моєї мрії» допомогла зрозуміти, що виборці безумовно мають критично осмислювати, вміти аналізувати політичні програми партій, самостійно орієнтуватися у інформації щодо соціальних та політичних питань. На думку учнів, головним завданням виборця є свідомий вибір під час демократичних виборів і активна громадянська позиція в суспільстві щодень, а не лише в день виборів.

          У рамках підготовки до гри «Партія моєї мрії» серед учнів Городищенського економічного ліцею відбувся конкурс есе «Якби я був мером м. Городища». Учні у творчій формі звернули увагу на проблеми нашого міста та запропонували інноваційні шляхи розвитку рідного міста. Для нагородження переможців та спілкування з ліцеїстами у гості завітав мер Городища Володимир Петрович Мирошник. Він подарував переможцям конкурсу Нікандру Пеляку, Вікторії Швидкій та Златославі Кравченко цінні подарунки. Також поділився власним баченням щодо перспектив розвитку міста.

      Наступного року планується проведення Виборів М18 Президента України та Верховної Ради. Різноманітні просвітницькі активності будуть спрямовані на аналіз і моделювання реальної ситуації виборів в Україні.