Події, заходи

Ми - європейці!

    18-21 травня у ліцеї відбулися заходи, присвячені Дню Європи в Україні. День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

     З нагоди святкування Дня Європи проведено Засідання Євроклубу на тему: «Україна – держава європейська, її зв’язки з країнами Євросоюзу» та учнівську конференцію для 10 - класників «Європа. Шлях інтеграції»; тематичні уроки за тематикою: "Знай про Європу більше", конкурси: євроквест «Як ми знаємо Європу?», вікторина «Подорож країнами Європи», віртуальні подорожі "Відкрий Європу для себе". Учитель О.В.Бурлака розробила веб-квест для старшокласників "Віртуальний тур Європою"який дозволить поглибити знання про Європу та євроінтеграційні процеси, активним учасником яких є наша держава. 

    Цю подію відзначають у третю суботу кожного травня. В Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС.

    Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна започаткувала відзначення Дня Європи з 2003 року.

     Головна мета проведених заходів:

- формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;

- ознайомлення ліцеїстів з європейськими цінностями та традиціями;

- популяризація загального європейського культурного надбання серед молоді;

- залучення молоді до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

 Довідково: Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Тоді в Парижі зібралися представники ряду європейських держав, які вирішили об'єднати свої сили для промислового розвитку та покращення виробництва військової техніки. Це стало фундаментом створення глобальної структури, яка пізніше втілилася в Європейському Союзі. Таким чином, провідні європейські країни змогли уникнути накопичення військового потенціалу один проти одного.