Фінансова грамотність

Перемога "Вікторії"

        Турнірна діяльність є одним із важливих напрямів діяльності ліцею. Ось і цьогоріч команда ліцею "Вікторія"  (Гарань Мар`яна, Гарань Вікторія, Лисак Ангеліна, Савенко Аміна, Остапенко Вікторія) виборола право взяти участь у фіналі ІІІ Всеукраїнського турніру юних знавців курсу "Фінансова грамотність", що проходив 8 грудня в Університеті ім. Альфреда Нобеля (м. Дніпро).  У ході складної боротьби наша "Вікторія" здобула ІІІ місце, чим дуже порадувала усіх вболівальників. Познайомитись з нашою командою можна переглянувши відео ВІТАЄМО НАШУ КОМАНДУ та керівника НАДІЮ ЖУГАН!

Турнір є дуже поважним змаганням. Співорганізаторами Турніру цього року виступили Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки, Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, Університет банківської справи та Університет імені Альфреда Нобеля. Підтримку Турніру забезпечували Національний банк України, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Незалежна асоціація банків України, народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Денис Дзензерський та АТ «Ощадбанк».

 Конкурентами наших дівчат були команди із Сумської, Харківської, Житомирської та Вінницької областей. У ході складної боротьби наша "Вікторія" здобула ІІІ місце, чим дуже порадувала усіх вболівальників. На дебатні бої було винесено складні конкурсні питання. Організатори розробили для команд непрості конкурсні питання. Зокрема, команди-фіналісти дебатували з наступних питань фінансової науки і практики:

  • Куди вигідніше інвестувати: в дорогоцінні метали, предмети мистецтва, нерухомість або інші активи?
  • Яку інформацію потрібно знати при виборі страхової компанії?
  • Коли податки стають тягарем для платників?
  • Як розрахувати бюджет учня?
  • Державна або недержавна пенсійна система – що обрати?
  • Як впливає зростання добробуту населення на рівень податкових надходжень?
  • Які напрями заощадження грошей обрати?
  • Як підвищити довіру населення до кредитної системи України?
  • Інфляція - це благо або тягар для національної економіки?
  • Як родина може заощаджувати гроші та куди вкладати?

       Роботи учасників відкритого Всеукраїнського Турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність» можна переглянути на тут:  http://duan.edu.ua

Заступник представника НБУ у Дніпропетровській області Рогожа Олена Анатоліївна від імені Національного банку України привітала учасників Турніру та вручила Подяки та цінні подарунки. Всі учасники фіналу Турніру отримали спеціальні дипломи, цінні призи від Мінінстерства Освіти і Науки України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Незалежної асоціації банків України, народного депутата України, заступника Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Дениса Дзензерський, АТ «Ощадбанк» та подяки, подарунки й сертифікати на знижки в оплаті на навчання в Університеті імені Альфреда Нобеля.