Заходи, події

Ювілейний День знань у ліцеї

1 вересня ліцейна родина традиційно відзначила початок навчального року святковою лінійкою. Але цього року у нас незвичайне свято, а ювілейне. Саме 20 років тому створений рішенням Городищенської районної ради заклад нового типу ліцей відкрив свої двері для перших 25 учнів. Це були учні економічного профілю, яким і випала нагода разом із педагогами започаткувати багато традицій ліцейного життя та торувати дорогу інноваційним підходам до організації освітнього процесу. Уже в 2004 р. було відкрито правовий профіль, а з 2006 р. у ліцеї запрацював перший проліцейний 8 клас.  

Нині наш ліцей зріс до 103 учнів та має чудовий педагогічний колектив, який задає інноваційний тон в освіті не лише Городищенської громади, а й всієї Черкаської області та України. У ліцеї працюють 6 класів. Традиційно вже багато років поспіль чисельність старших класів ліцею перевищує чисельність учнів у таких же класах в інших закладах громади. Отже, нас обирають учні і батьки для здобуття повної загальної середньої  освіти як кращий заклад освіти. 

З нагоди ювілейного святкування з вітальним словом виступила голова батьківського комітету 11 класу Завгородня Тетяна Іванівна, яка побажала всім плідної роботи і подарувала великий іменинний торт від імені батьків випускного класу. 

Відбулось знайомство з новими ліцеїстами - учнями 8 класу, які прийшли до нас на навчання в цьому році. Окрім вітальних слів вони отримали від випускників символічні подарунки.

На жаль, нинішні свята затьмарені горем війни, у горнилі якої палає значна частина України. На захисті нашої Батьківщини від агресії російської федерації стоять багато випускників нашого ліцею. Важливим і дуже щемливим моментом свята була акція зі збору коштів для придбання дрону (зараз це один із найважливіших видів війського спорядження на фронті) для військової частини нашого випускника 2021 р. Маштабея Анатолія. Під час акції нам вдалося зібрати до скриньки 9500 грн. 

Багато учнів та вчителів ліцею під час війни волонтерять. Тож наші 9-тикласники, які проживають у с. Хлистунівка, отримали відзнаки місцевого волонтерського осередку за активну участь під час літніх канікул у плетінні маскувальних сіток: Осовітній Володимир, Шаповал Олександра, Дякун Анна, Крижанівська Наталія, Максим Луценко, Жанна Вербицька, Дарина Кайсен, Вікторія Карпенко. 

Про основні віхи в розвитку та здобутки ліцею за роки роботи нагадала присутнім директор ліцею Жанна Іванівна Здоренко. Вона відзначила, що головним пріоритетом в умовах війни є створення умов для безпечного освітнього процесу, тому наприкінці літа було обладнано додаткове приміщення для укриття учнів під час повітряних тривог. Як завжди неоціненну підтримку в цьому надали батьки і вчителі-чоловіки ліцею. Директор висловила щирі слова вдячності батькам ліцеїстів Антоненку Тарасу Володимировичу, Бурлаці Володимиру Сергійовичу, Яценку Юрію Михайловичу. 

Також під час виступу вона нагородила учнів та вчителів:

  • Бурлаку Назарія, учня 11 класу, - Дипломом МОН ІІІ ступеня як одного з переможців Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г. Шевченка;
  • Завгородню Вероніку, ученицю 11 класу, - збіркою есе з надрукованим твором Вероніки, який вона написала і ввійшла до числа обраних друкованих робіт учасників ІХ Науково-практичної конференції, присвяченої творчості та громадській діяльності М. Драй-Хмари;
  • Маранську Ірину Андріївну - Подякою МОН за сумлінну та бездоганну працю, плідну діяльність ,високі досягнення у навчанні та вихованні учнівської молоді;
  • Бурлаку Олену Вікторівну  та Клепка Ігоря Володимировича - Дипломами відділу освіти Городищенської міської ради за перемогу в конкурсі на кращий електронний освітній ресурс; 
  • Чорну Тетяну Василівну - Грамотою відділу освіти за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та значні досягнення у навчанні та вихованні підростаючого покоління;
  • представникам команди переможців Всеукраїнського конкурсу відеоробіт проти платіжного шахрайства Чорній Тетяні Василівні (вч. економіки та фінансової грамотності), Губі Дар'ї (10-Б клас), Берднику Олександру (11 клас) - цінні подарунки від Національного банку України.  

На завершення свята відбулися традиційні родинні та класні фотосесії. 

Ще  одним елементом свята Першого дзвоника, як завжди були перші тематичні уроки. Ці уроки були присвячені темі захисту нашої Батьківщини від російської агресії, питанням емоційного благополуччя учасників освітнього процесу та у нових класах відбули церемонії "Народження колективу" . Діти і вчителі  знову знайомились, спілкувалися на важливі теми, налагоджували взаємодію в класі.