Заходи, події

Запали свічку пам'яті

24-25 листопада у ліцеї відбулися заходи з нагоди вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. У 8-11 класах відбулися тематичні години спілкування "Чому пам'ять про Голодомор важлива", що їх провели вчителі історії Олександр Олександрович Муха та Олена Вікторівна Бурлака. Метою годин спілкування було не лише пригадати історію Голодомору 1932-1933 рр., а ще й звернути увагу дітей на історичні паралелі між подіями далеких років та трагічними подіями сьогодення в умовах повномасштабної агресії російської федерації проти України. В обох випадках прогресивна міжнародна спільнота та експерти кваліфікують дії совєтської/російської влади як акти геноциду, метою яких було винищення українців як спільноти, нації. 

У зв'язку із дистанційною формою навчання внаслідок ракетних атак 24 листопада частина заходів відбулась в онлайн режимі. Учням було рекомендовано переглянути фільм "Ціна правди", який розкриває геополітичний вимір трагедії Голодомору, коли уряди великих держав відмовились стати на захист українців. Також звернули увагу на подвиг людей, які не мовчали про злочин Й. Сталіна та його поплічників: журналістів, громадських діячів, українську діаспору - вони на весь світ заявляли про злочин, закликаючи стати на захист стражденного народу. 

У суботу 26 листопада о 16.00 год ліцеїсти долучилися до онлайн флешмобу "Запали свічку пам'яті" на знак вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. та інших штучних голодів на теренах України у ХХ ст. під совєтською владою.