Заходи, події

Фаховий майстер-клас із домедичної допомоги

Оволодіння базовими медичними знаннями й навичками необхідне кожній людині для збереження найціннішого — життя. І надзвичайного значення вони набувають в умовах воєнного часу, при загрозливих ситуаціях техногенного,  соціального та воєнного характеру. Допомога, надана вчасно і правильно, здатна врятувати життя людині, запобігти швидкому розвитку небезпечних змін в її організмі та полегшити подальший процес одужання в лікувальному закладі.

І цьому учні 10-11-х класів Городищенського економічного ліцею вчаться під час вивчення курсу «Основи медичних знань»  предмету «Захист України»: як  правильно діяти в ситуаціях, які становлять загрозу для власного життя чи життя оточуючих, як надавати домедичну допомогу людині в разі травми, кровотечі, раптової втрати свідомості, зупинки серця чи відсутності дихання, як дбати про власну безпеку тощо.  

З метою розвитку практичних навичок надання домедичної допомоги  вчителем предмету «Захист України» «Основи медичних знань» Г.В.Покась   на уроки в 11-і класи були запрошені  спеціалісти обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф старший фельдшер Городищенської підстанції ШМД Ярослав Калюжко та виїздний фельдшер МНС Городищенської підстанції ШМД Андрій Педько, які розповіли учням про основні правила та алгоритми надання домедичної допомоги за європейськими та американськими стандартами, познайомили з різними видами турнікетів, порядком дій при серцево-легеневій реанімації, способами зупинки кровотечі, познайомили з роботою автоматичного зовнішнього дефібрилятора, ділилися власними історіями  нелегкої праці парамедиків. 

Учні   накладали турнікети собі та товаришам, вправлялися в проведенні серцево-легеневої реанімації на манекені, прислухалися до зауважень спеціалістів, розуміючи, що набуті навички неодмінно колись стануть у пригоді, будуть корисними для порятунку свого життя, життя рідних, друзів, співгромадян, адже це і є захист Вітчизни. Бо Вітчизна — це ми, наші рідні й друзі! 

Дякуємо нашим гостям, справжнім професіоналам, за цікаві змістовні зустрічі. Сподіваємося на подальшу співпрацю.