Підсумки проєкту «Єдність у різноманітности. Гуцули»

26 вересня вчителька української мови і літератури Ірина Маранська та учениця 10-Б класу ліцею Софія Бурлака  взяли участь у заходах 2-го підсумкового етапу проєкту "Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. Гуцули", який реалізовано за підтримки відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України. Співорганізаторами заходу є Житомирський Державний Університет імені Івана Франка та Львівський національний університет імені Івана Франка.

До участі у заходах, що відбувалися у Львівському національному університеті імені Івана Франка були запрошені науковці, краєзнавці, учні та учителі-представники Донецької, Миколаївської, Дніпропетровської, Черкаської, Житомирської, Рівненської, Тернопільської та Львівської областей.

Головна мета проєкту – ознайомити небайдужу українську молодь із самобутньою духовною і матеріальною спадщиною Гуцульщини. Саме тут збереглися понад тисячі стародавніх культурних пам’яток та міфологічних вірувань, завдяки яким можна відтворити життя наших предків у минулому.

У ході зустрічі відбулося засідання за підсумками проєктів «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. Поліщуки» та «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. Гуцули», фотовиставка проєктів, презентаційний показ відеофільмів «Єдність у різноманітності. Поліщуки» та «Єдність у різноманітності. Гуцули» та презентація навчально-методичного збірника «Єдність у різноманітності. Гуцули».

Вітаємо Софію вже із другою публікацією (есе «Гуцульські вітражі»), що увійшла до  навчально-методичного посібника рекомендованого до друку Вченою радою філологічного факультету Львівського національного університету Імені Івана Франка. Софія: "Побувати у Львівському національному університеті імені Івана Франка, почути виступи поважних професорів та краєзнавців, побачити своє есе у навчально-методичному посібнику серед творчих робіт учасників проєкту "Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. Гуцули", побачити відеофільм і пригадити наше відкриття Полісся та вже свідоме дослідження Гуцульщини, знайти себе на світлинах фотовиставки проєктів «Єдність у різноманітності. Поліщуки» та «Єдність у різноманітності. Гуцули» та ще довго зачаруватися співом сучасних та старовинних пісень прекрасної  бандуристки…

Чи могло б це бути у житті 15 - річної дівчинки без участі у проєкті? Точно ні.

Завжди буду  неймовірно вдячна шановним організаторам Володимиру ВиговськомуВіктору МойсієнкоЯрославу Герасиму, Святославу Пилипчуку та відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України (про яке так часто згадували дорослі) за можливості досліджувати та пишатися рідною Україною".