Заходи, події

Про медіа у формуванні цінностей сучасної особистості

 

Нещодавно, 21-22 березня 2019 року, в м. Києві відбулася сьома міжнародна науково-методична конференція «Сучасний простір медіаграмотності та перспективи його розвитку». Разом із  понад 200 учасниками у конференції взяла участь учитель курсів «Медіаграмотність» та «Медіакультура» Маранська Ірина Андріївна.

Представники  різних куточків України, Білорусі, Вірменії, Казахстану, Молдови, Грузії, регіональні представники і координатори освітніх програм з медіаграмотності, медіапедагоги і медіатренери обговорювали актуальні проблеми щодо критичного споживання інформації та презентували результати власних проектів.  

До участі у восьми пленарних сесій тематичних модулів першого дня були долучені заступник Міністерство освіти і науки України Вадим Карандій, керівник відділу преси Посольства Федеративної Республіки Німеччина Аннетте Пьолькінґ, директор Медійна Програма, Internews Джиліан МакКормак, директор IREX in Ukraine Мехрі Дракман.

Спікерами у журналістському блоці виступили: Сергій Томіленко – голова Національна спілка журналістів України, Андрій Куликов – голова Комісії з журналістської етики, голова правління Громадського радіо, Олексій Мацука – засновник та головний редактор сайту Новости Донбасса та «Суспільне телебачення Донбасу», Володимир Мостовий – фундатор Комісії з журналістської етики, засновник газети DT.UA. Модератором виступив президент Академії української преси Валерій Іванов.

Під час виступу з представлення регіонального досвіду Юлія Зоря, координатор обласних проектів з медіаграмотності  у Черкаській області, завідувач навчально-тренінгового центру «STEM-освіти» Комунального закладу Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради відзначила високий рівень роботи із провадження медіаграмотності у Городищенському економічному ліцеї. У ході другого дня Ірина Андріївна презентувала виступ у секції «Медіаосвіта та медіаграмотність у по життєвому навчанні» з теми «Роль медіа у формуванні цінностей сучасної особистості», а також долучилася до розробки базової версії програми триденного тренінгу з медіаграмотності для громадян у  секції  «Підсумки проекту для тренерів з медіаграмотності».