Заходи, події

Шевченко, суд, поети, книги й... гра

 

Низкою цікавих заходів позначився березень у житті для любителів книг нашого ліцею. Невгамовна Юлія Осадча гуртує довкола себе однодумців. Ліцейний читацький клуб "Логос" працює натхненно, коло любителів читання невпинно зростає. Почали із літературних днів, приурочених традиції вшанування пам'яті Т. Г. ШЕВЧЕНКА. У літературному кафе  учні-члени гуртка "Логос" РБДЮ читали вірші Кобзаря, Ліни Костенко, В. Симоненка, Лесі Українки, В. Сосюри (за вподобаннями ліцеїстів).

Усі були приємно вражені від авторських робіт учня 11 класу Пеляка Нікандра. Весна  надихнула на створення яскравого вінка епітетів, намалювати словесні метафори, помріяти, насолодитися спілкуванням та смачним чаєм із солодощами. Також завзяті ліцеїсти долучилися до флешмобу читання поезії Кобзаря та селфі з друзями біля пам'ятника Тарасу Григоровичу.

Цікаву і веселу форму підготовки до ЗНО презентувала Юлія Петрівна учням 11-х класів: авторську літературну гру "Зрозумій мене", яка допоможе удосконалити або набути знання з української літератури, перевірити розуміння та рівень володіння навчальним матеріалом. 12 березня відбувся літературний батл між збірними командами 11-А ("Лотос") та 11 - Б ("Кристал") класів. Літературна гра "Зрозумій мене" допомогла визначити найуспішніших гравців, а ще подарувала море позитиву, усмішок, адреналіну, хорошого настрою.  Перемогу здобула команда "Лотос"!. 

Іншим цікавим заходом була чергова спроба  міждисциплінно об'єднати уроки літератури та правознавства.  Повість "Кайдашева сім' я" Івана Нечуя-Левицького є досить актуальною, змушує замислитися над багатьма життєвими питаннями, розкриває деякі негативні риси нашої національної вдачі. Чому вона може навчити? Саме над цим міркували учсники інтегрованого заходу. У ліцеї діє Суд Честі, який складається із учнів 10-11 класів правового профілю, консультант Олександр Олександрович Муха. 13 березня відбулося засідання, на якому розглядалася цивільна справа за твором "Кайдашева сім'я", тема "Усунення перешкод щодо користування земельною ділянкою". Учні закріпили знання із теми "Цивільне право" та підготувалися до ЗНО з української літератури. 

День поезії учасники читацького клубу "Логос" відзначили зустріччю із Олексієм Тичком, поетом-земляком, поетом-піснярем, кліпмейкером, членом Національної спілки письменників України. Творчий шлях розпочав у 44 роки. Автор сайту «Натхнення», де нині зареєстровано більше 150 творців сучасної української культури. У 2011 році вийшла його перша поетична збірка «Міжсезоння», друга збірка «Нерозгадані сни» була видана в 2013 року, третя збірка поезій «Ілюзії ранньої осені» (2017). Олексій Миколайович пише свій душевно-житейський щоденник віршами, тематично диференціюючи їх на громадянський, філософський, любовний напрями. Вірші поета можна виконувати під акомпанемент усіх національних музичних інструментів та екзотичних інструментів усього світу, адже ритм – явище універсальне. Намистинками падали в душу слухачів віршовані зернятка поезій Олексія Тичка: «Весна», «Нічна ностальгія», «Світлини з минулого», «Душа у камуфляжі», «Літо в Городищі», «Дідова хата», «Лічені хвилини». Олексій Миколайович презентував новий вірш «Гори» та показав останні роботи – буктрейлери «Ілюзії ранньої осені» та «Городище». Цього року ми відзначили 5-річний ювілей співпраці із Олексієм Тичком. Неодноразово організовувалися зустрічі, майстер-класи. І є в нас результат: діти пишуть поезію. Пеляк Нікандр подарував учасникам літературного засідання поезію «Карамельний час», про який поет-земляк слушно відгукнувся.  І ліцеїсти, і вчителі, і гості, які були запрошені на зустріч, а саме: керівник закладу Близнюк Наталія Матвіївна та методист Наталія Бойко, залишилися вдячними митцю слова. До речі, учні Меляк Нікандр та Кирпата Софія відвідали майстер-клас поета із написання ліричних поезій.

До популяризації читання ми долучили також і соцмережі: учителі та учні ліцею долучилися до #флешмобуважливихкниг, у ході якого знайомлять із цікавими книгами та обмінюються літературою для читання. Приємно, що читання як засіб розвитку особистості захоплює все більше і більше наших друзів.