Заходи, події

«Я обираю Президента України!»

20 березня 2019 року у стінах Городищенського економічного ліцею відбулася Всеукраїнська імітаційна гра «Я обираю Президента України!»,

яка проводиться в рамках проекту з громадянської освіти та політичної просвіти дітей і молоді «М18 - Ми можемо більше!» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини у співпраці низки громадських організацій та закладів освіти України. Головна мета: виховання демократичного громадянства в дітей і молоді, формування критичного мислення, прояв активної громадянської позиції і спроможності свідомо й відповідально робити власний вибір у житті.

76 ліцеїстів проявили свою громадянську активність і підтвердили, що мають власну думку, є громадянами України.

Головною особливістю виборів «Я обираю Президента України!» є те, що учні зробили свій вибір не за іменем кандидата в Президенти, а змістом передвиборчих програм кандидатів у Президенти. Потрібно було обрати  ту, що найбільше відповідає власним переконанням. Імена Президентів приховано за літерами (Кандидат А, Кандидат Б тощо). До проведення Виборів у ліцеї відбулися заняття, на яких вчилися розумінню сутності демократії, виборчого процесу, аналізу передвиборчих програм кандидатів. Наставниками учнів політичної освіти є заступник директора з навчально-виховної роботи Ж.І.Здоренко, учитель правознавства та історії О.О.Муха, учитель української мови та літератури, медіаграмотності І.А.Маранська.

Підсумком проведеної гри є нагальна необхідність сьогодні привернути увагу дітей і молоді до суспільного життя, процесу свідомого вибору влади, долання стереотипів щодо політичної діяльності; важливо вже сьогодні формувати громадянські та соціальні компетентності.