Заходи, події

Відзначення пам`ятних дат історії

     

      Низку пам`ятних подій історії пригадали цими днями в ліцеї. Учні долучилися до вшанування пам`яті кіборгів (16 січня), жертв Голокосту (27 січня), візначили річниці проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР (22 січня), бою під Крутами (29 січня) та вигнання з території Черкащини нацистських загарбників (січень-лютий). Учителі історії Олена Бурлака та Олександр Муха організували перегляд документальних фільмів про героїзм учасників бою під Крутами та про те, як стала можливою трагедія Голокосту.

      Після кіносеансів відбулися бесіди-обговрення уроків встановлення тоталітарних режимів та їх впливу на долі людей. Під час тематичних уроків у 10-11 класах розмірковували про символічне значення та уроки для теперішніх поколінь подвигу кіборгів, крутян, праведників світу та ідеї соборності України.  
Для учнів 8-9 класів було організовано пізнавальний квест "Календар знаменних дат". Під час заходу учні могли відчути себе музейниками-екскурсоводами. Маршрут квесту складався з наступних етапів: 
- пошук необхідних для формування своєї тематичної експозиції матеріалів, розгадавши кілька пізнавально-пошукових задач; 
- вивчення та розташування знайдених матеріалів в експозицію;
- провести невеличку екскурсію тематичною виставкою для друзів; 
- розкрити значущість досвіду кожної з висвітлених подій для нас.

      За підсумками роботи варто відзначити, що діти замислюються над низкою важливих питань: цінністю людського життя, над правом кожного бути самим собою, над тим, що кожен має спробувати зробити добру справу для суспільного розвитку, а головне - діти готові діяти швидко і позитивно відгукуються на ініціативи.