Майстер робототехніки

Одним із цікавих напрямів оновлення освітнього простору ліцею є впровадження робототехніки та технологій LEGO. У рамках проекту "Інноваційні школи Черкащини" наш ліцей отримав та активно використовує набори LEGO в навчальному процесі. У ліцею утворилася група однодумців, захоплених робототехнікою на чолі з вчителем Софією Сотниковою.

Роботи наших ліцеїстів ми неодноразово демонстрували під час освітянських заходів, що проводилися в ліцеї. А ось нещодавно нашими винахідниками зацікавилися й журналісти обласної газети "Нова доба". У цьому виданні є рубрика "Гордість краю" ,у якій 24 січня було розміщено публікацію про юних винахідників Черкащини. Серед героїв статті був і наш ліцеїст - учень 11-А класу Чубок Андрій.   Він розповів журналістам про свій винахід, за допомогою якого хоче прилучити людей до прекрасного: автоматизованого робота, що дозволяє побачити музику. Андрій розповів, що працює у сфері машинобудування та робототехніки. У рамках підготовки до участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН Андрій підготував проект "Моделювання візуалізації музики автоматизованим роботом на базі LEGO Mindstorms EV3". Сутність винаходу Андрія полягає в тому, щоб людина могла сприймати музику не лише на слух, а й візуально. Робот-музикант дає ожливість використати отримані результати для полегшення сприймання музики людьми з вадами слуху. Створений пристрій може малювати музику. Щоправда, поки це лише чотири малюнки, що ілюструють твори Чайковського «Пори року», однак Андрій сподівається невдовзі втілити в життя усі свої задуми і значно розширити музичні горизонти свого винаходу. Винахід Андрія є надзвичайно актуальним, оскільки зараз відбувається швидке поширення використання автоматизованих пристроїв та роботів у світі. Актуальним є питання застосування роботів LEGO для графічного моделювання музичних творів.