Заходи, події

Вивчаємо права людини

Протягом 3 - 7 грудня з нагоди 70-річчя прийняття Загальної декларації прав людини (10 грудня 1948 р., ООН) у ліцеї відбувся традиційний тиждень прав людини. Протягом тижня учителі історії та правознавства Олександр Муха та Олена Бурлака запропонували учням низку пізнавальних заходів. Головною метою всіх занять була активізація пізнавальної діяльності, спонукання до осмислення сучасного стану прав людини в Україні та світі, розвиток творчих здібностей учнів. 

У вівторок було проведено інтерактивний захід "Правовий колаж" (8-11 клас). Під час заходу учні переглянули відео "Загальна декларація прав людини", учні виконали творче завдання "Права людини в малюнках" та презентували своє бачення змісту прав людини. Із виготовлених учнями малюнків була організована виставка "Світ прав людини".

У середу учні 9 класу взяли участь у зустрічі ""Права людини - шляхи захисту". Захід проходив районній бібліотеці (читальна зала) - тут було організовано зустріч із представником Бюро правової допомоги у Городищенському районі та працівником служби захисту прав дитини. Учні ознайомилися із специфікою роботи цих служб та поспілкувалися на актуальні теми захисту прав людини в нашому районі. 

З нагоди Дня збройних сил України відбулася зустріч учнів з представниками Городищенського райвійськкомату та ветеранами АТО, під час якої ліцеїстів познайомили з можливостями побудови кар'єри військового в Україні та обговорили актуальні проблеми захисту нашої Батьківщини в зоні АТО-ООС.

У п'ятницю О.Бурлака та О. Муха провели годину спілкування "Права людини: історія, акценти, обов'язки" з учнями 8 класу. Учні познайомилися з історією утвердження прав людини в історії, спробували проаналізувати важливість прав людини для себе та обговорили проблему відповідальності, яку накладають на кожного свобода та права людини. 

Аналізуючи досвід проведення тижня прав людини варто відзначити, що учні ліцею загалом розуміють актуальність захисту та дотримання прав людини та усвідомлюють свою відповідальність за непорушення прав оточуючих людей.