Вивчаємо Голодомор - зберігаємо історичну пам'ять

З нагоди 85-ї річниці Голодомору 1932-1933 рр. учні 10-11 класів ліцею під керівництвом учителя історії Олени Бурлаки реалізували дослідницький проект "Вивчаємо Голодомор - зберігаємо історичну пам'ять". Проект було започатковано з метою долучення учнів до активного сприймання історії Голодомору через дослідницьку діяльність.

Протягом дня учні 10-11 класів здійснювали вивчення науково-популярних публікацій (зокрема, історична правда) та ресурсів центральних наукових установ Меморіалу жертв Голодомору, Інституту національної пам'яті. Кожній групі дослідників слід було дослідити та висвітлити окремий аспект історії Голодомору. Орієнтирами в пошуку необхідних інформаційних ресурсів виступили закодовані в QR-кодах посилання. У свою чергу потрібні саме цій групі QR-коди учні могли знайти, розгадавши тематичні пізнавальні загадки. У результати дослідницької діяльності старшокласники підготували інформаційну виставку, яка демонструється у фойє ліцею, де дізнатися історію Голодомору може кожен охочий. З виставкою молодших ліцеїстів ознайомлено під час ліцейної лінійки. Особливий акцент під час підготовки виставки було зроблено на причинах Голодомору, боротьбі українського народу зі злочинною більшовицькою владою та іменах героїв правди - громадських діячів, журналістів, письменників з України та різних країн світу, які, не боючись жорстокого сталінізму, доносили до світу правду про злочин більшовицького режиму в Україні. У підсумку роботи над проектом учні відзначили, що така форма роботи є значно цікавішою та дозволяє краще зануритись у тему і зрозуміти історичні процеси, ніж пасивне сприймання з переказу вчителя.