Свято української мови

Відео "Тиждень української мови та літератури"

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову (Л. Костенко)

Традиційно з нагоди Дня української писемності в ліцеї відбувся Тиждень української мови та літератури. Предметний тиждень у ліцеї це завжди святковий настрій, очікування чогось незвичайного, але, звичайно, і нелегка праця. Протягом тижня ліцеїсти за сприяння вчителів української мови та літератури Ірини Маранської, Наталії Шланчак, Юлії Осадчої долучалися до заходів, мета яких  розширювати знання про багатство й красу української мови.

Розпочався тиждень зустріччю із сучасним українським письменником Максом Кідруком. Захід відвідали учениці ліцею Лабик А., Лисенко Ю, Усенко О., Бурлака С. та вчителі Здоренко Ж.І., Маранська І.А., Бурлака О.В., Шастун В.А. Презентація романів Макса Кідрука наповнена емоційністю, силою слова, розумінням сьогодення і осмисленням людського буття відбулася 5 листопада у приміщенні Городищенської центральної районної бібліотеки ім. В. Симиренка. Незвичайний початок презентації, захопливі розповіді про вибір героїв, вміння науково обґрунтувати найменшу дрібницю, та й сама харизма автора, не відпускали увагу всіх присутніх упродовж зустрічі. Дякуємо і авторові та огранізаторам за таку надзвичайно цікаву і результативну зустріч. З нетерпінням чекатимемо на нові!

«Мовні цікавинки» та «Пісенні раптівки» під час уроків сприяли розширенню кругозору учнів, спонукали до творчої праці, розвитку мовленнєвих здібностей. Збагачувати словниковий запас та розвивати інтерес до вивчення походження слова спонукала гра «Фразеологічний калейдоскоп». Квест «Мовні забавлянки» об’єднав у команди ліцеїстів з усіх класів. Учні впоралися з запропонованими завданнями та відновили цитату «Зложити докупи обидва береги Дніпрові…» із першого україномовного історичного роману - хроніки Пантелеймона Куліша «Чорна рада».

У День української писемності та мови, разом з українцями з усього світу, долучилися до Всеукраїнського диктанту національної єдності.  Усі учні і вчителі закладу написали диктант «Крила України».

9 листопада стартував І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Участь у І етапі конкурсу взяли шанувальники та знавці рідного слова. Переможцями ліцейного етапу конкурсу стали:

- 8 клас – Саєнко А. (І м.), Багацька С. (ІІ м.), Олексієнко С. (ІІІ м.);

- 9 клас – Кравченко З. (І м.), Дудко Я. (ІІІ м.);

- 10 клас – Швидка В. (І м.), Петренко І. (ІІ м.), Горопека В. (ІІІ м.);

- 11 клас – Лабик А. (І м.), Новікова І. (ІІІ м.)

БАЖАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯМ УСПІХУ в районному етапі конкурсу!!!

Тиждень завершився. Але не завершується  наше вдосконалення як носіїв чистої, літературної української мови. Пам’ятаймо, що мова – безцінний скарб, який ми отримали у спадщину і мусимо берегти та передати далі.

Чистота нашого мовлення, не засміченого русизмами, словами-паразитами, суржиком, залежить тільки від нас, нашого бажання  ставати кращими.

Ставаймо кращими – будьмо українцями, будуймо свою Україну!