Знайомство з ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Учні нашого ліцею 1 листопада на запрошення директора ННІ історії і філософії  Наталії Земзюліної та випускника нашого ліцею Дениса Хоменка відвідали Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького. Наша мандрівка співпала в часі з "Тижнем відкритих дверей", що традиційно проводиться в університеті для майбутніх абітурієнтів. Супроводжували учнів учителі ліцею Олена Бурлака, Оксана Марченко та Людмила Гудзь.

Ліцеїсти зустрілись з директором інституту, доктором історичних наук, професором Н. І. Земзюліною. Очільниця інституту представила заклад, його історію і можливості для здобуття цікавих і перспективних професій, розвиток матеріально-технічної бази, соціально-побутові умові, які створені для студентства. Вона розповіла про перспективи навчання в інституті, поінформувала щодо спеціальностей (в тому числі і нової спеціальності – «Міжнародні відносини») та спеціалізацій інституту, можливостей здобуття подвійного диплому (за програмою обміну в Європі), а також стажування в університетах-партнерах Польщі.  Захоплюючу екскурсію музеєм археології ННІ історії і філософії для учнів провели доктор історичних наук, професор А. Г. Морозов та аспірант кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Олексій Коломієць.
Вільне спілкування за чашкою чаю, влаштував студент магістратури ННІ історії і філософії, старший лаборант кафедри історії України Денис Хоменко, учні дізналися багато додаткової інформації про студентське життя в більш неформальній обстановці. Потенційні вступники відвідали відкрите заняття з Давньої і середньовічної історії України доцента кафедри історії України К. В. Івангородського, який також ознайомив ліцеїстів з експозицією музею Богдана Хмельницького.
Доктор історичних наук, професор В. В. Гоцуляк разом з студентками ІV курсу інституту Марією Колосюк (Тетерюк) та Анною Жембровською організували і провели для наших учнів інформативну екскурсію Музеєм історії університету. Доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Т. В. Терещенко розповіла про переваги навчання в ННІ історії і філософії та провела учнів коридорами інституту, ознайомила з навчальними аудиторіями, інститутськими кафедрами, дирекцією, інфраструктурою ННІ та університету загалом. Разом відвідали кафедру військової підготовки (єдину в Черкаській області). Студент магістратури інституту Борис Канюка цікаво розповів про умови і специфіку навчання на кафедрі. Ліцеїсти у супроводі викладачів кафедри побачили та приміряли сучасні зразки військового спорядження та зброї.
        Загалом зустріч промайнула швидко та залишила дуже багато позитивних вражень. Сподіваємося, вона стане корисною ліцеїстам і сприятиме свідомому вибору місця навчання після завершення ліцею.