Майбутнє обдарованої молоді

18-19 квітня директор ліцею Надія Жуган перебувала в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова та Національній академії педагогічних наук України, де проходила Міжнародна науково-методична конференція "Робота з науково обдарованою молоддю: проблеми та перспективи"

Спікерами конференції виступили: Франс Монкс – провідний фахівець в області обдарованості, професор Радбоудського університету Неймегену (Нідерланди), директор «Центру вивчення обдарованості Неймегену», засновник Європейської ради з питань високих здібностей; Ганс ван Елтен – видатний педагог, вчений, автор програм для обдарованих дітей, починаючи з 4-х річного віку; консультант з супроводу обдарованих і талановитих дітей/підлітків з важкими соціальними та емоційними проблемами; провідні фахівці Національної академії педагогічних наук України.

На конференції обговорювались питання:

• cтворення психолого-педагогічних умов розвитку обдарованих дітей та молоді;
  • організація навчально-виховного процесу для забезпечення пізнавальних потреб обдарованих дітей та молоді;
  • інноваційні методики розвитку обдарованих дітей та молоді;
  • супровід обдарованих і талановитих дітей / підлітків з важкими соціальними та емоційними проблемами.

Робота конференції продовжилась у трьох секціях:

1. Актуальні питання методики роботи з науково обдарованою молоддю у фізико-математичних та технічних науках.
  2. Шляхи розвитку наукового потенціалу молоді в природничих науках.
    3. Проблеми реалізації наукового потенціалу молоді в гуманітарних та суспільних науках.

Модератором у роботі секції "Шляхи розвитку наукового потенціалу молоді в природничих науках" виступила викладач Валентина Щабельська, завідувач кафедри економічної і соціальної географії природничо-географічного факультету.

Науковці, викладачі, керівники закладів освіти, вчителі, аспіранти та студенти мали змогу взяти в ній участь як в ролі доповідача, так і в ролі слухача.