Методична мозаїка ліцею

Період весняних канікул для вчителів ліцею промайнув під гаслом «Немає меж досконалості».  Педагоги взяли участь у різноманітних освітянських заходах: навчалися, узагальнювали досвід, ділилися ідеями.

Протягом 26 – 30 березня учитель української мови та літератури Юлія Петрівна Осадча пройшла курси підвищення кваліфікації, організовані місією «Мир Дому Вашему» при Київському університеті ім. Бориса Грінченка. За підсумками навчання учителі з різних куточків України отримали дипломи за спеціальністю «Християнська етика в суспільстві», що дає право викладати курс «Основи християнської етики» у 5-11 класах школи. Метою курсу є формування в учнів моральних чеснот, виховання в учнів поваги до свободи совісті, релігійних та світоглядних переконань інших людей, здатності до співжиття в полікультурному та поліконфесійному українському суспільстві.

28 березня учитель англійської мови Вікторія Анатоліївна Шастун відвідала міську виставку передового педагогічного досвіду у м. Черкаси в гімназії №31. Під час заходу В. Шастун долучилася до роботи однодумців в рамках проекту eTwinning. Прослухала виступ Валентини Веліченко, координатора програми eTwinning, яка відзначила грамотами, подарунками проекти із Європейськими знаками якості. Приємно, що наш Городищенський економічний ліцей теж отримав Європейську відзнаку за проект “One smile makes two smiles”. Як завжди, класним був майстер-клас від  eTwinning-амбасадора Олени Науменко.

У форумі з цифрової безпеки Digital Academy (Цифрова академія) 31 березня – 1 квітня взяв участь учитель інформатики Ігор Володимирович Клепко.   Захід проводився за сприяння PUSD (Інституту партнерства і сталого розвитку) та посольства США в Україні. За експертну підтримку Ігор Володимирович отримав подяку та цінний подарунок.

Учитель ліцею Ірина Андріївна Маранська в ролі спікерки першої експертної паралелі з темою виступу #ХтоЯ взяла участь  у  регіональній (не)конференції Міні-EdCamp Kropyvnytskyi-2018, що відбулася 1 квітня у Кропивницькому. Це місто організовувало такий захід вже втретє за історію руху EdCamp Ukraine! Цього разу темою стала співпраця з батьківством, якій вирішили присвятити свою неділю 192 педагоги й 22 експерти та експертки зі всією країни. Як організувати золотий навіть не трикутник, а прямокутник "діти-батьки-школа-влада"? Як змінити ставлення батьків до школи як до камери зберігання? Як мотивувати ЗМІ висвітлювати позитивні приклади співпраці педагогів і сімей? Про це говорили представники й представниці батьківського руху, тьюторингової системи регіону, освітнього експертного кола - ну і EdCamp Ukraine.

Поринули у світ олімпіадного руху директор ліцею Надія Григорівна Жуган та вчитель історії Олена Вікторівна Бурлака. Н.Г. Жуган разом з кращими знавцями економіки Черкаської області представляли наш край на IV етапі ХХІ Всеукраїнської олімпіади з економіки. Учениця ліцею Остапенко Вікторія ввійшла в число переможців олімпіади. О. В. Бурлака взяла участь у роботі журі IV етапу ХХІІІ Всеукраїнської олімпіади з історії, що проходив у м. Чернігові. Приємно відзначити, що команда Черкаської області здобула низку перемог в цих інтелектуальних змаганнях.

Активно опановували сучасні освітні технології учителі Жанна Іванівна Здоренко, Олександр Олександрович Муха, Оксана Євгенівна Марченко та Людмила Володимирівна Ґудзь, які продуктивно попрацювали над розвитком хмарного навчального середовища ліцею. Вони підготували цікаві та пізнавальні методичні матеріали для своїх колег. Ж.І. Здоренко та О.О. Муха відвідали районну виставку передового педагогічного досвіду, де ознайомилися з доробком колег району.

Наразі натхненні новими ідеями учителі та учні ліцею активно включилися в навчальний процес останньої чверті. Попереду ДПА, ЗНО, літня навчальна практика. Тож успіху всім членам ліцейної родини!