Заходи, події

Хмарні технології для директорів

 

 

Альбом фотографій

Обмін перспективним досвідом є важливою складовою оновлення освітнього простору сучасного навчального закладу. Колектив ліцею відкритий для спілкування з однодумцями-освітянами. Напевно, саме тому так успішно і продуктивно пройшов 14 березня на базі нашого закладу обласний семінар директорів гімназій, ліцеїв, колегіумів на тему: «Використання хмарних технологій в управлінні сучасним закладом освіти».

Семінар відбувся за підтримки відділу освіти Городищенської РДА (М.М. Кирпатий), районного методичного кабінету (Т.Г. Сокирко). Фінансову підтримку проведення семінару здійснила Городищенська районна рада (М.В. Панчишин).

На початку відбулася оглядова екскурсія оновленим ліцеєм. Учасників семінару привітали методист лабораторії розвитку освіти та педагогічних інновацій КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» Світлана Іванівна Чиркова та начальник відділу освіти Городищенської РДА Микола Миколайович Кирпатий.

Віртуальну подорож історією та хмарним середовищем ліцею платформі Microsoft Office 365 для учасників провела директор ліцею Надія Григорівна Жуган. Вона ознайомила присутніх із основними напрямками дослідно-експериментальної діяльності педагогічного колективу, результатами участі у Всеукраїнських та регіональних проектах, досягненнями учнів та учителів.  У рамках ознайомлення з ХОНС ліцею показала приклади застосування сервісів Microsoft Office 365 у роботі керівника сучасного закладу освіти для здійснення управлінської діяльності.

Ігор Клепко, учитель інформатики, поділився досвідом використання хмарних технологій та сервісів Microsoft Office 365 для організації дистанційного, змішаного навчання та індивідуальної роботи з учнями.

Побачити в роботі хмарне середовище Microsoft Office 365 учасники семінару змогли під час уроку історії в 10-А, який провела Олена Бурлака, учитель історії. Урок проводився на базі навчального блокноту OneNote, у якому було розміщено навчальні матеріали (відео, мультимедійні презентації, посилання на зовнішні ресурси, зокрема сайт «Історичні студії»). Для зворотнього зв’язку учитель використала сервіси https://learningapps.org/ та Forms (Microsoft Office 365), а також програму Master Tool. Протягом уроку учні активно працювали над створенням навчальних матеріалів у просторі для співпраці OneNote.

Пізнати інноваційний потенціал гри «Minecraft Edu» учасники семінару змогли під час інтерактивного уроку, що його провела учитель інформатики Софія Сотникова. Учасники семінару із задоволенням занурилися у віртуальний світ запропонованої учнями гри «Ліцей майбутнього».

На завершення хмарних подорожей заступник директора Жанна Здоренко у співпраці з колегами-вчителями провела просвітницький хмарний калейдоскоп для гостей. Під час невеличких міні-сесій учителі поділилися досвідом та можливостями збагачення роботи навчального закладу з допомогою різноманітних інтернет-родзинок. Сервіси для яскравого представлення ідей та досвіду Thinglink, Prezi, Slidely, а також сервіс для спільної роботи  Padlet та генератор QR-кодів презентувала Жанна Здоренко.  Із можливостями навчального ресурсу Goconqr ознайомила Ірина Маранська. Учитель англійської мови Вікторія Шастун познайомила з власним вчительським блогом як засобом комунікації з учнями (http://victoriyashastun.edublogs.org/) та дидактичними можливостями сервісів Quizlet і Kahoot. З власним баченням застосування хмар тегів (wordart.com) та карт думок (coggle.it) поділилася учитель історії Олена Бурлака.

Підсумовуючи роботу, учасники семінару наповнили інтерактивну «Хмару директорів Черкащини» своїми позитивними враженнями, а також відзначили ті елементи досвіду роботи ліцею, які вони додали у свою методичну скарбничку.