Заходи, події

Mini-EdCamp Gorodyshche: творимо команду

  #miniEdCamp_Gorodyshche       

Відео від команди "Шкільного світу"       Світлини події Mini-EdCamp Gorodyshche! 

   Агентів та агенток змін української освіти  із м. Києва, Кропивницького, Шостки і Конотопа, Миколаєва, Летичева, Черкас, Золотоноші, Камянки, Сміли, Корсуня-Шевченківського, Городища, Смілянського і Городищенського районів радо зустрічали 17 лютого в Городищенському економічному ліцеї.

   У нас відбувся афілійований mini-Ed Camp Gorodyshche. Захід відбувався під егідою руху EdCamp, який об’єднує всіх небайдужих до ідеї якісного оновлення української школи освітян, науковців, громадських діячів.  

  Форуми руху EdCamp відбуваються у демократичному дискусійному форматі (не)конференції, що  підпорядковується принципу «двох ніг»: учасниці й учасники самостійно визначають програму й хід заходу. Після завершення EdCamp всі відчувають так званий «ефект довгого хвоста» – це виявляється у продовженні дискусій і спільній діяльності педагогів. Символом руху є птах біла ворона як втілення особливих педагогів, які активно змінюються самі та змінюють освітній простір.

   Об’єднуюча тема  нашого mini-EdCamp Gorodyshche «Територія успіху: як створити команду творчих і небайдужих». Сама історія ліцею підказує, що досягнення великих цілей потребує командного духу, злагодженості, взаємоповаги, підтримки.  Варто відзначити, що такою злагодженою дружньою командою нам вдалося ретельно підготуватися до зустрічі численних гостей з різних куточків України.

    І ось настав день mini-Ed Camp Gorodyshche. Об'єднання активних, сучасних освітян розпочалося із реєстрації. Гостинно відкрив двері ліцей на Welcome-coffee, де першим кроком було знайомство учасників один із одним і можливість участі у тематичних фотозонах. Учасники традиційно долучилися до благодійної акції «Спільнокошт – альбом подарунків», метою якого є підтримка руху EdCamp.

    Одним із об’єднуючих етапів заходу був Ярмарок учнівських товариств «Подаруй дитині надію!» з метою доброї справи: зібрання коштів на лікування внутрішньомозкової пухлини учневі 1 класу В'язівської ЗОШ І-ІІІст. Ми дуже вдячні ліцеїстам та батькам 9-10 класів за активну підтримку доброї ідеї. Вони підготували цікаве смачне меню для реалізації учасникам mini-Ed Camp Gorodyshche.  До зібрання коштів долучилися  майстрині та підприємці, які представили свої вироби на ярмарку: Проненко Тетяна (торти, кондитерські вироби); Тихенко Тетяна (м'яка іграшка); Погрібна Леся (жіночі прикраси); Безчастна Лідія (вироби зі скла та дерева).

   Пізнавальним для учасників було урочисте відкриття. Відбулась віртуальна екскурсія Городищем, усі долучилися до музичної спадщини С. Гулака-Артемовського, ювілей якого припав на 16 лютого. Натхнення і мотивації на шляху до сучасної освіти додало  відеопривітання від команди EdCamp Ukraine на чолі з Олександром Елькіним. У виступі Надія Жуган, директор ліцею, координаторка події mini-Ed Camp Gorodyshche привітала гостей (не)конференції - активних педагогів із різних куточків України, які приєднались до руху Ed Camp у прагненні змінювати освітній простір України і побажала  натхнення творити Нову українську школу, змінюючись самому задля сучасних дітей. Цього навчального року хвиля Ed Camp шириться Україною від великих до малих міст і селищ, тому Прапор  Ed Camp Ukraine Городищина прийняла від Полтави, а далі його шлях проляже до м. Бердичева Житомирської Області. Учасників заходу привітав також начальник відділу освіти Городищенської РДА Микола Кирпатий, який привітав гостей mini-Ed Camp Gorodyshche і поділився сподіваннями, що рух інноваційних педагогів ширитиметься Черкащиною та Городищиною і сприятиме оновленню освітнього простору.

Мотиваційний блок «Змінюючи іншого – змінюйся сам» сприяв переосмисленню власної ролі та готовності до змін кожного учасника чи учасниці mini-Ed Camp Gorodyshche  (потрібно було змінити колір ворони – із чорного на білий), відчути себе частиною цілої спільноти «білих ворон»        .

    Демократичний простір професійного зростання і обміну досвідом панував  під час знайомства зі спікерами та спікерками експертної паралелі. Кожен із експертів поділився цікавими ідеями та методичними родзинками, які дозволять учителям відчути себе агентами змін і втілити в життя нові ідеї.  Варто зазначити, що запропоновані експертами та експертками теми є дійсно актуальними: Віталій Паздрій «Розвиток компетентності підприємливості в освітньому процесі з метою формування успішного випускника», Жанна Вихристенко «Технології креативності – шлях до успіху творчих вчителів», Наталія Чуприна «П’ять етапів створення і п’ять вад команди»,  Ірина Баранова «Як  краще розуміти директора й бути переконливим на педраді», Олена Науменко «Зроби крок назустріч міжнародній проектній діяльності та шкільному партнерстві», Іван Іванов «Робота в команді по-сучасному», Олена Волошенко «Основи партнерства в освітньому середовищі».

    Родзинкою заходу була діяльність, спрямована формування відчуття себе частиною команди, відпочинок, створення творчого середовища і відкриття у собі багатогранності, яким сприяла проведена  Арт - ігрова сесія (гра Minecraft (Софія Сотникова), нон-стоп team work «Разом – ми сила»  (Вікторія Шастун), арт-майстерня   з виготовлення подарункових композицій «Sweet – дизайну» із креп паперу (Інна Кирпата), танцювальний фест «Танцюй з нами!»  (Аліна Качан), Microsoft Teams як ефективний засіб роботи в команді  (Ігор Клепко), Майстерня хорошого настрою (Тихенко Тетяна), #Зламай систему. Генеруймо енергію натхнення (Ірина Маранська).

    Ексклюзивним заходом для експертів була екскурсія до музею родини Симиренків, де вони познайомилися із життям і діяльністю наших видатних земляків.  

    Учительська паралель також сприяла пізнанню учасниками найактуальніших питань сучасної освіти:  «WebQuests» (Марина Лютинська), «Цифрові інструменти для колективної роботи» (Ірина Слуцька), «Секрети правильної вимови» (Світлана Антоненко), філософські ідеї в працях Григорія Сковороди, Софії Русової, Івана Огієнка (Любов Гафінова), «Воркшопом як форма командної роботи» (Олена Кошель). Родзинкою вчительської паралелі була сесія «СЮРПРИЗ» (педагогічний квест), який провели для вчительства представники відомого видавництва педагогічної преси «Шкільний світ» на чолі з Дарією Долговою.

   Теплі зустрічі, невгамовний марафон пізнання нового завершився врученням сертифікатів та подяк учасникам mini-EdCamp Gorodyshche, обміном враженнями і планами на майбутнє.

   Цього ж дня мережа Facebook рясніла численними яскравими фотографіями, захопленими відгуками про наш захід. А колектив Городищенського економічного ліцею вдячний усім, хто долучився до нашої ідеї провести такий масштабний захід, усім, хто повірив в нас і вірив завжди та дає надію, що рух «білих ворон» ширитиметься нашим краєм. Отже, висловлюємо подяку партнерам і волонтерам події mini-Ed Camp Gorodyshche:

  • батькам і учням ліцею, за розуміння, підтримку, «золоті руки», що невтомною працею здійснили художнє оформлення mini-EdCamp Gorodyshche;
  • Городищенській РДА та Райраді в особі Миколи Панчишина за розуміння та фінансове забезпечення заходу;
  • відділу освіти та методичному кабінету за сприяння в реалізації програми заходу;
  • керівництву Городищенського професійного ліцею (Моргун В.В.) за допомогу в поселенні учансиків;
  • видавництвам «Ранок» (Віктор Крулов, Марина Корнієнко) та «Шкільний світ» за надану рекламну продукцію та участь у заході;
  • випускницям ліцею Аліні Клименко (Джаловян) та Лесі Лисенко;
  • фотосалону «Варіант+» (Альона Швець) за інформаційну підтримку;
  • директору музею родини Симиренків Наталії Круподері за прекрасну екскурсію для експертів та експерток;
  • газетам «Вісник Городищини» та «Нова доба» за інформаційну підтримку;
  • Городищенське радіо (Галина Діхтяр) за висвітлення події.

І всім, всім, всім тим, хто підтримав нашу ідею і долучився до руху EdCamp на Городищині.