Заходи, події

Тиждень права - 2017

10 грудня 1948 року генеральна асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Це одна з найважливіших подій в історії людства, яка ознаменувала початок нової ери у взаєминах між державою і громадянами. Саме з цією датою пов’язане щорічне проведення у ліцеї Тижня правових знань. Програма тижня складалася із тематичних занять та зустрічей, скоординованих учителем правознавства О.О. Мухою.

   Так, у понеділок, 4 грудня, відбулася урочиста лінійка, під час якої оголосили план заходів проведення Тижня. Цього ж дня серед учнів 8 класу проведено конкурс малюнків на тему «Я і мої права». Роботи Злати Кравченко, Владислава Пустовіта, Софії Бурлаки, Яни Дудко, Ангеліни Качур, Каріни Осадчої  визнані кращими серед учасників конкурсу.

У вівторок відповідно до рекомендацій ПРООН проведення Global dignity проведено Антикорупційний урок. Учасниками заходу були учні 10 та 11 класів правового профілів. Урок пройшов цікаво і змістовно – учні показали добрі знання із запропонованої теми, міркували над шляхами вирішення цієї проблеми в суспільстві.

Цікавою та пізнавальною була гра із зірками на тему «Права людини», яка відбулася у середу між учнями 10 та 11 класів економічного профілю. Активними учасниками гри були вчителі, що виступали в ролі медіатора.

8 грудня учні 10-х  класів ліцею стали учасниками тренінгового заняття під назвою «Протидія торгівлі людбми», проведеного практичним психологом Л.П.Хоменко. Ліцеїсти ознайомилися із правами і свободами громадян України, зрозуміли, що необхідно поважати права інших людей, запобігати жорстокому поводженню та насильству, обговорили основні закони, які захищають права дітей та куди можна звернутися про допомогу.

Тиждень права завершився проведенням Уроку Гідності - Global dignity (ініційований рухом EdCamp Ukraine  та МОН), під час якого класні керівники разом з класними колективами обмірковували значення Гідності в житті кожної людини та розвитку українського суспільства на засадах європейських цінностей.