Тиждень математики

Доброю традицією в організації навчально-виховної роботи ліцею є предметні тижні. Естафету тематичних тижнів ІІ семестру розпочав тиждень математики, що проходив із 23 по 27 січня. Програму тижня підготувало творче об’єднання вчителів математики Людмили Гудзь, Олени Саченко та Софії Сотникової. А от реалізувати творчі задуми педагогів допомогла активна участь ліцеїстів у запропонованих заходах.

Протягом тижня ліцеїсти мали змогу поринути у світ математики під час участі у математичних іграх "Сильна ланка", "Математична естафета", "Хрестики-нулики", "Подорож до країни математики". Учні змагалися у розв`язуванні  математичних кросвордів та брали участь у математичних веб-квестах.

Учні 10-А класу взяли участь у інтелектуальній грі "Сильна ланка". Запитання для учасників гри були пов'язані з шкільними предметами природничого циклу: фізика, хімія, математика, астрономія, біологія, інформатика. Методом жеребкування утворили 2 команди: «Інтеграл» - Остапенко В., Савенко А., Дегтяр Я., Лисенко І. та Линник Д. та «Косинус» - Лисак А., Гарань В., Гарань М., Зінченко П., Танков В. Команда ведучих (учитель математики Гудзь Л.В. та її помічники - Рябокінь Е., Дудник Б.) протягом кожного раунду вели облік набраних балів. Гра складалася з 5 раундів. У перших 3-х раундах команду залишав один гравець. Сума балів для переможця накопичувалася протягом усієї гри. Хто назбирає найбільшу кількість балів - той переможець. Призовий фонд - високий бал з математики! У ході запеклої та цікавої боротьби перемогу здобули Лисенко Ілля та Зінченко Панас.

Для учнів 9 класу вчитель математики Гудзь Людмила підготувала цікаву та захоплюючу гру "Математична естафета".  Команди "Геометрія" та "Рівняння" мали змогу позмагатися між собою у математичній естафеті. Любителі математики розв`язували пізнавальні задачі, вправлялися у логічному мисленні, зібраності, кмітливості, вмінні працювати у команді. Перемогу здобула команда "Геометрія" під керівництвом Багача Владислава. Команда "Рівняння" (капітан Маштабей Владислав) посіла друге місце. Одноголосно найактивнішими учасниками обох команд обрали Баб`як Анастасію та Харенка Віталія.   Усі учасники отримали позитивні враження і нові знання.

Не менш цікавою та напруженою виявилася математична естафета для учнів 8 класу. У ході естафети, що її проводила учителька математики Людмила Гудзь, команди мали пройти ряд зупинок, під час яких треба було розв’язувати завдання на кмітливість, перевірку обчислювальних навичок, геометричних умінь. Кожна команда намагалась діяти швидко і точно, щоб перемогти свого суперника.  У підсумку високий результат показала команда «Нулики» (капітан Трубіцин Дмитро), яка перемогла команду «Хрестики» (капітан Кирпата Софія).

За підсумками конкурсу кросвордів І місце здобув 10-А клас, ІІ місце - 8 клас, ІІІ місце - 11-А клас.

Серед любителів математики, що взяли участь у математичному веб-квесті, підготовленому Оленою Саченко, перемогу здобула учениця 10-А класу Гарань Вікторія, ІІ місце здобула восьмикласниця Луценко Анастасія, ІІІ місце - учениця 11-А класу Годованик Анна.

Окремо організатори предметного тижня відзначили найактивніших учасників математичних заходів: Дегтяра Ярослава, Зінченка Панаса, Баб`як Анастасію та Харенка Віталія.

Оцінюючи досвід участі в заходах тижня математики ліцеїсти визнали, що  математика - не тільки складно, але й весело! Зацікавлення математикою дає  можливість розвивати творчі здібності, критичність мислення, що потрібно для прийняття об’єктивного рішення для розв’язання будь-якої задачі.