Семінари та конференції

Семінар учителів хімії

Методичний семінар-практикум «Хімічний експеримент як чинник формування мотивації учнів до навчання хімії» відбувся 24 листопада у ліцеї. Захід проводила вчителька хімії О.Є. Марченко для учителів району.

З досвідом роботи вчителя О.Є. Марченко познайомила заступник директора з НВР Ж.І. Здоренко. Тематична частина семінару проходила у формі тренінгу з  інтерактивними вправами для учасників. Під час заходу піднімалися актуальні питання хімічної освіти в школі: дидактичні цілі хімічного експерименту, шляхи подолання проблеми недостатнього матеріального забезпечення хімічних кабінетів, перспективи використання «підручних» засобів для організації навчальних хімічних експериментів.  З методичним меседжем «Дидактичні цілі навчального хімічного експерименту» виступив методист районного відділу освіти О.В. Бабич. Практична частина тренінгу складалася із демонстрації учнями різноманітних хімічних експериментів та знайомства вчителів з віртуальною хімічною лабораторією, а також із комплексом інтерактивної дошки та цифрової лабораторії «Einstein». Справжньою родзинкою семінару-тренінгу був майстер-клас з виготовлення мила в домашніх умовах, що його провела майстриня І.М. Кирпата. Кожен учасник заходу міг власноруч приготувати мило на будь-який смак під керівництвом учителя хімії О.Є. Марченко та І.М. Кирпатої.  По завершенню заходу під час рефлексії учасники дійшли спільної думки, що запропонований формат спілкування вчителів є продуктивним та цікавим. Тож домовилися в майбутньому продовжити традицію подібних зустрічей.