Семінари та конференції

«Його доля, пов’язана із Україною…»

22 – 23 вересня 2017 року – заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель зарубіжної  літератури, член Клубу Паустовського Ж.І.Здоренко стала учасником Всеукраїнської наукової конференції «Паустовський і Україна",

 яка відбулася у м.Київ, конференц-залі Університету сучасних знань.

Відкриття конференції розпочалося із вітального слова голови правління товариства «Знання», доктора філософських наук, професора, заслуженого діяча мистецтв України Кушерця В.І. про святкування 125-річчя з дня народження класика світової літератури К.Г.Паустовського.

Через призму сучасного погляду було розкрито актуальні питання конференції про мову, культуру, художній світ у творах К.Г.Паустовського. Акцентовано увагу учасників зібрання на долі видатного письменника, пов’язаної з Україною; на результатах  дослідження перекладів творів, лексики, мовностилістичних особливостей прози Костянтина Паустовського.

Виступ Ж.І.Здоренко на тему «Морально-поетична спадщина К.Г.Паустовського в освітньо - виховному процесі» розкрив ціннісний аспект творів Костянтина Георгійовича, досвід використання творчої спадщини письменника на уроках зарубіжної літератури.

Гостинно відкрив двері музей К.Г.Паустовського(приміщення Київської спеціалізованої школи №135), який запросив у світ життя і творчості письменника на Україні.

Актуальність даної конференції зумовлена концептуальним осмисленням фундаментальних складових худож­нього світу Костянтина Паустовського, взятих у системній єдності, полеміч­не переос­мислення творчості митця, популяризації його творів.

          Нині, в цю ювілейну пору, впевнено можна сказати, що ім’я і творчість Костянтина Паустовського не забуті. Письменник допомагає не втрачати надію, не дозволяє «бути неправдивим, неуком, боягузом і жорстоким», жити без совісті і мрії, забувати про головне у світі — людину.