Літня школа "ЕРУДИТ"

Навчальні екскурсії ліцеїстів

Однією з корисних традицій ліцею, що сприяє розширенню знайомств із рідним краєм є літні навчальні екскурсії для 10-тикласників. З 27 по 31 травня 2019 року учні ліцею з класними керівниками Сотниковою Софією та Ґудзь Людмилою здійснили кілька цікавих подорожей.

На початку екскурсійного тижня ліцеїсти відвідали Городищенське відділення Черкаського ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК». Представник банку Василюк О. С. розповів дітям про інноваційні методи роботи банку – від робочого простору офісу до застосування планшетів для зручності спілкування співробітників банку з відвідувачами.

Під час екскурсії до Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Черкаській області учням продемонстрував пожежний інвентар для гасіння пожеж. Екскурсію проводив провідний фахівець, старший лейтенант служби цивільного захисту Станько Я. Я. Цікава профорієнтаційна бесіда перейшла у практичну площину: ліцеїсти одягали костюм пожежника, різали метал тощо.

Продовженням екскурсійного тижня стала професіографічна екскурсія до Городищенського відділення Смілянського відділу поліції. Захід десятикласними відвідали разом з фахівцем з профорієнтації відділу надання соціальних послуг Гоодищенської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Кирпатою І.М. У дітей була можливість зсередини побачити роботу служби, до якої ми звертаємось в найскладніших ситуаціях. Екскурсію провів начальник відділення Баклицький В.В. Учням продемонстрували чергову частину із моніторами з відеонагляду у місті, ознайомили з роботою слідчо-оперативних груп, розповіли про порядок реєстрації повідомлень та заяв про правопорушення і події та подальше реагування працівників поліції. Ліцеїсти мали змогу побачити кімнату для затриманих та ізолятор тимчасового утримання. Кожен з учнів мав змогу одягнути та потримати спеціальні засоби захисту та оснащення, з якими співробітники поліції виїжджають на патрулювання.

З метою вивчення флори Городищини у четвер ліцеїсти здійснили екскурсію на природу, під час якої діти не тільки навчалися, але й мали змогу відпочити, пограти, поспілкуватися на березі річки.

Завершальною екскурсією тижня стало відвідування Меморіального будинку-музею Родини Симиренків у с. Мліїв. Завідуюча музеєм Круподеря Н. М. цікаво та докладно розповіла дітям про історію родини Симиренків, історію садівничої справи в Млієві, а також познайомила з діяльністю М.М. Артеменка – директора-ентузіаста, що свого часу доклав багато зусиль для процвітання садстанції.  Велике захоплення в учні викликало відвідування історичних будівель Будинку науки, збудованого Володимиром Симиренком, родинної церкви Симиренків, відродженої в рамках програми «Золота підкова Черкащини».  У дендропарку діти помилувалися унікальними рослинами, зокрема, квітучим тюльпановим деревом.

У підсумку екскурсійного тижня учні відзначили, що багато почерпнули цікавої та корисної інформації. У планах  - традиційний похід до р. Рось на Корсунщину.