eTwinning
Проєкти eTwinning європейського рівня в ліцеї
Сьогодні у розвитку молодого покоління важливе місце посідає оволодіння навичками XXI століття. Здійснити це можливо використовуючи європейську та світову практику освітніх мережевих програм, які запроваджують потужний освітній напрямок – навчальні телекомунікаційні проєкти. Минулого року учні 11 класу Моргун І., Багатченко В., Кирпата С. та вчитель Марченко О.Є. стали активними учасниками екологічного проєкту «Climate volunteers».
Проєкт присвячений питанням змін клімату. Спільну роботу ( карта країн учасників, електронна книга, аудіопісня, спільні відеоролики, плакати, конференції, онлайн зустрічі та інші) виконували учні та вчителі Туреччини, Молдови, Румунії та України. Даний проєкт отримав Національну відзнаку, потім Європейську. І от 16 лютого 2021 року прийшла приємна новина: проєкт отримав найвищу нагороду в програмі eTwinning, як найкращий екологічний проєкт в Європі у віковій категорії 16-19 років.
Це велике визнання за вміння користуватися новітніми цифровими технологіями, працювати в команді, знаходити взаєморозуміння з іноземними партнерами, володіти англійською мовою. Найголовніше - співпереживання за майбутнє планети та певні дії щодо її збереження. Даний проєкт реалізується в рамках програми eTwinning. У березні 2002 року в Барселоні рішенням Ради ЄС було скликано Європейську Комісію, що взяла на себе обов'язок розробити освітню програму зі сприяння нетворкінгу між середніми школами Європи.
У червні 2002 р. Рада ЄС підписала резолюцію про навчання протягом життя. У 2005 р. проєкт eTwinning розпочав свою діяльність та згодом був включений до програми онлайн-навчання Європейського союзу. Основною метою проекту став розвиток нетворкінгу між школами Європи через широку онлайн-мережу, яка дозволяє будувати освітнє партнерство, стимулювати вивчення іноземних мов, знайомитися з культурою та традиціями інших країн, розвивати інтелектуальний діалог, обговорювати та вирішувати різноманітні глобальні проблеми, екологічні в тому числі.
У 2011 р. на базі ініціативи Східноєвропейського партнерства та принципу «сприяння зв’язків між людьми» ЄС прийняв рішення залучити до eTwinning партнерські країни Східної Європи. І вже 2013 р. до проекту офіційно приєдналися Україна, Туреччина, Грузія, Республіки Молдова, Вірменія, Азербайджан і Туніс. Пізніше у 2018 р., Йорданія та Ліван. На сьогодні eTwinning та eTwinning Plus це44 країни-учасниці, 195 913 зареєстрованих шкіл, 712011 вчителів-учасників та 93 840 проектів.
У проєктах європейської програми eTwinning бере участь 1006 українських шкіл, з них 34 у Черкаській області, 23 у місті Черкаси, 1 навчальний заклад у місті Городищі - Городищенський економічний ліцей.
У 2016 році Городищенський економічний ліцей став активним учасником програми eTwinning, а 2019 році ліцей потрапив до 16 кращих eTwinning шкіл та відзначений eTwinning School LabelAward. Вчителі Шастун В.А., Марченко О.Є., Здоренко Ж.І., Осадча Ю.П. , Клепко І.В. працюють у даній програмі. Тематика проектів, у яких команди ліцею брали участь, є найрізноманітнішою. Екологічні, природоохоронні, здоров’язберігаючі проєкти займають чільне місце в програмі eTwinning та діяльності нашого навчального закладу.