WEBSITE.WS - Your Internet Address For Life™ <p> Your browser does not support frames. Continue to <a href="https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws">https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws</a>.</p>

Інноваційні школи Черкащини

Громадський звіт ліцею за програмою "Інноваційні школи Черкащини""

13 грудня на Андрія наш ліцей приймав гостей: батьків, друзів, представників місцевої влади та відділу освіти району, колег із сусідніх шкіл. На гостину всі були запрошені, оскільки в ліцеї проходив громадський звіт закладу як учасника обласної цільової програми "Інноваційні школи Черкащини". Метою заходу було поділитися досвідом інноваційного розвитку нашого закладу за період 2019 р. Оскільки життя ліцею надзвичайно бурхливе, то й програму заходу нашим гостям ми запропонували насичену.

Загальною темою заходу було визначено "Городищенський економічний ліцей: формуємо новий освітній простір". Спочатку на загальному зібранні узагальнену картину інноваційної діяльності ліцею в навчально-методичній сфері презентувала в.о. директора ліцею Ж.І. Здоренко (тема виступу "Сучасний інноваційний простір Городищенського економічного ліцею"). З досвідом виховної роботи гостей познайомила заступник директора О.В. Бурлака (тема виступу "Формування життєвих кометентностей ліцеїста").

Важливою подією ліцейного життя стало підписання Меморандуму про співпрацю педагогічного колективу, батьків та громадськості. За основу документу було взято рекомендації МОН щодо укладення документу, а також напрацювання круглого столу за участю батьків, педагогів та учнів, що відбувся напередодні дня громадського звіту. Від імені педагогічного колективу документ підписала Ж.І. Здоренко, від імені батьків - М.І. Кравченко, від імені дітей - президент Ліцейної республіки З.Р. Кравченко. Батьки завжди були вірними помічниками нашого ліцею. Сподіваємось, що укладення Меморандуму лише зміцнить нашу взаємодію. До того  ж батьки висловили таку готовність у ході інтерактивного опитування, яке проходило під час реєстрації учасників громадського звіту.

Для гостей ліцею члени учнівського самоврядування провели екскурсію навчальними кабінетами, під час якої коротко познайомили з останніми новинками матеріальної бази ліцею. 

З інноваційними методиками навчання, сучасними формами освітньої роботи в ліцеї гості мали змогу познайомитися під час лінійки майстер-класів учителів ліцею "Інноваційні смаколики":

  • Формування критичного мислення ліцеїста (гра "Зірковий час", О.О. Муха);
  • "STEM-освіта у освітньому росторі ліцею" (С.А. Сотникова);
  • Шлях до успіху (досвід підготовки до ЗНО з української мови та математики, Ю.П. Осадча, Л.В.Гудзь);
  • Сучасний демонстраційний експеримент як невід'ємна складова уроку фізики (І.В. Клепко);
  • Використовуємо телефони з користю (практикум, В.А. Шастун);
  • Антропометрична лабораторія "Складові частини здоров'я" (О.Є. Марченко);
  •  Розібратись не можна повірити (практикум з медіаграмотності, І.А. Маранська);
  • Ціннісний вибір як орієнтир освітнього процесу в ліцеї (практикум, Л.П. Хоменко).

 Після насичених методично-науково-освітніх студій гостям було запропоновано хвилини гастрономічного релаксу під час перерви "Брейк-вареник". Учні ліцейних класів частували гостей, педагогів та ліцеїстів сачнючими домашніми варениками та напоями. Оскільки програма громадського звіту передбачала не менша активну другу частину "Андріївські вечорниці".

Андріївські вечорниці (підготовка О.В. Бурлака, Ю.П. Осадча, І.А. Маранська) вдалися веселими та яскравими. Гості мали нагоду побувати на гостинах у тітки Ганни, взяти участь у веселих конкурсах, експрес-інсценізації казки "Ріпка" та взяти участь у ритуалі кусання калити. Веселилися на славу, співали пісень та раділи початкові циклу новорічних свят. 

Варто відзначити, що на всіх етапах підготовки до громадського звіту та під час його проведення вчителі, учні та батьки вкотре проявили себе згуртованою, злагодженою командою. Тому всі отримали неймовірне задоволення і схвальні відгуки гостей заходу та друзів ліцею в соцмережах.

 

 Довідка

 Нагадаємо, що учасником обласної цільової програми "Інноваційні школи Черкащини" ліцей є з 2016 року. Усього до програми входять 29 шкіл Черкаської області. У рамках програми протягом 3 років відбулося суттєве оновлення внутрішнього простору - інтер'єрів ліцею, а також забезпечено сучасним мультимедійним обладнанням, навчальними лабораторіями навчальні кабінети фізики, біології та хімії, математики, придбано лінгафонний кабінет для вивчення іноземної мови, набори конструкторів LEGO для розвитку робототехніки. Можливість долучитися до обласної цільової програми виникла у зв'язку з визнанням високого рівня інноваційного потенціалу закладу, що виявився в результативній роботі педагогічного колективу в галузі навчання дітей. Відомо, що високий рівень навчальних досягнень досягається за рахунок впровадження новітніх методик, форм та засобів навчання, що дає можливість нашим учням якісно представляти заклад на інтелектуальних змаганнях різного рівня (олімпіади, конкурс-захист МАН, турніри з економіки та фінансової грамотності), ефективно долучатися до різноманітних всеукраїнських та міжнародних проєктів.