Всесвітній тиждень грошей - 2024

З 18 по 24 березня учні ліцею під керівництвом вчителя економіки Чорної Тетяни Василівни долучилися до заходів Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week). Цього року Національний банк України за підтримки Проєкту USAID "Інвестиції для стійкості бізнесу" підготував для учасників насичену програму. Офіційна тема цьогорічного тижня "Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє".

Учні 10-А класу, які вивчають предмет "Фінансова грамотність", долучилися до вебінарів "Платіжне шахрайство: досліджуємо разом з кіберполіцією" та "Кібербезпека та схеми шахрайства у воєнний час". Учасники дізналися про правила безпеки в інтернеті, методи, за допомогою яких шахраї реалізують схеми обдурювання людей, ознаки телефонної розмови з шахраєм, а також про способи захисту акаунтів у сомережах та смартфонах. Під ча одного з вебінарів для учнів та учениць було проведено  вікторину Kahoot! У ході гри учасники та учасниці могли перевірити свій рівень знань за підсумками вебінару. Ліцеїсти показали добрі результати у вікторині, надаючи правильні відповіді на питання. Однак гра передбачає ще й оцінку швидкості надання відповідей, тож за критерієм швидкість/правильність до числа переможців увійшов учень 10-А класу Герасименко Антон.

Учениці Мусієнко Поліна (10-А клас) та Губа Дар'я (10-Б клас) взяли участь у конкурсі "Платіжні поради в стінгазетах". Поліна підготувала стінгазету "Злам сторінки в соцмережах", а Даша - "Онлайн-повідомлення під виглядом надання послуг". Стінгазети виконані у стилі коміксів, де матеріал проілюстровано у формі тематичних діалогів. Інформація стінгазет корисна з точки зору висвітлення в них реальних життєвих ситуацій.   

Вчитель економіки Чорна Т.В. взяла участь у конференції для освітян "FinLit Forum: розвиток фінансової грамотності в шкільній освіті". Центральною темою конференції було питання про розвиток фінансової грамотності в шкільній освіті України, міжнародний досвід викладання предмету, а також підготовка до впровадження предмету в школах.

Вчитель економіки Т.В. Чорна