Вшанування пам'яті воїнів з нагоди річниці вигнання нацистів з Городищини

9 лютого з нагоди річниці визавершення вигнання нацистів з території Городищини у ліцеї відблося вшанування пам'яті воїнів-городищан, що полягли в боях Другої світової війни 1939-1945 рр. Під час загальноліцейної лінійки вчитель історії Олена Вікторівна Бурлака провела мінілекцію, у якій звернула увагу на масштаби трагедії, якої зазнав український народ в ті далекі роки. Нагадала про злочини нацистів проти мирного населення та військовополонених на окупованих територіях. Разом з тим звернула увагу, що в сучасних умовах некоректним є вживання поняття "визволення"

щодо подій ВИГНАННЯ нацистів з території України в 1943-1944 рр., оскільки у роки Другої світової війни радянська влада також здійснила щодо населення України чимало злочинів, починаючи від масових розстрілів репресованих в західній Україні під час першої радянізації 1939-1941 рр. до злочинного недбальства командування щодо солдатів червоної армії, масової депортації кримських татар у травні 1944 р., боротьби проти політичних силі і дячів, що відстоювали незалежність української держави (наприклад, ОУН та УПА). Також згадала про те, що з "визволенням" червона армія повернула в Україну жорстокий антилюдський тоталітарний режим, який у перші повоєнні роки призвів до голоду 1946-1947 рр., масових депортацій українців західної України (операція "Вісла"), повернув атмосферу переслідувань щодо української інтелігенції за безпідставними звинуваченнями в "буржуазному націоналізмі". Такий стан речей важко назвати ВОЛЕЮ.

Безумовно, все назване  не применшує героїзму борців проти  антилюдського нацизму, але політика пам'яті має включати всіх жертв тоталітарних режимів (гітлерівського і сталінського) у Другій світовій війні. І воїни, що гинули на фронтах війни, мріяли про те, що вигнання нацистів спричиниться до настання справжньої волі і кращого життя для народу. Тому пам'ять про них потрібно берегти. На завершення ліцеїсти вшанували пам'ять усіх борців за свободу України усіх часів хвилиною мовчання. А від імені всіх учні 9-Б класу разом із вчителями Анастасією Костянтинівною Лавренко та Богданом Ігорьовичем Щибрею поклали квіти пам'яті до обеліску Слави в центрі міста.