Відзначення пам'ятних дат історії

Зимової пори в Україні відзначають ряд важливих історичних подій, пов'язаних із розвитком української держави та відстоюванням свободи українського народу. Тому вчителі історії ліцею Олена Вікторівна Бурлака та Олександр Олександрович Муха вирішили об'єднати ці події в одному інтерактивному історичному календареві "Мить в історії важлива для нас".

Тож учням 8-11 класів було запропоновано провести мінідослідження: за набором ілюстрованих матеріалів (фотографії, символіка, поштові марки, пам'ятні монети, інфографіки, портрети діячів) визначити історичну подію, знайти їй місце на імпровізованій лінії часу та розповісти про подію та її значення своїм однокласницям/однокласникам.

У ході роботи розглянули наступні події за хронологією січня-лютого:

  • утворення Черкаської області;
  • проголошення незалежності Української Народної Республіки універсалом Центральної Ради;
  • бій під Крутами;
  • день пам'яті захисників Донецього аеропорту;
  • день соборності України.  

Варто зазначити, що діти із зацікавленням самостійно справилися із поставленими завданнями, виявили вміння шукати інформацію, структурувати матеріал та представляти свої роботи. Захід видався цікавим і пізнавальним, діти, що виступали активними учасниками, схвально відгукнулися про такий вид роботи як ефективний спосіб пізнання нового.