Враховуй різницю!

Кроки до порозуміння

5-6 травня 2016 року на базі КНЗ Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся навчальний семінар «Зміст та методика викладання курсу «Кроки до порозуміння» у 10 (11) класах загальноосвітньої школи»,

у якому взяла участь заступник директора з навчально-виховної роботи ліцею  Ж.І.Здоренко.

Даний семінар є складовою проекту «Долаємо прірву: інструмент для об'єднання розділених громад» в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку.

Запровадження курсу є нагальною потребою сьогодення у зв’язку із військово-політичним конфліктом на Донбасі і вкрай складною соціокультурною ситуацією та інформаційною війною у районах, що межують із зоною конфлікту. Є потреба і необхідність навчати учнів сучасних інструментів критичного мислення і комунікації, які б допомогли їм ефективно працювати з інформацією й сприяють толерантності, взаєморозумінню і згуртованості громад і громадян.

Тренери проекту Сущенко І.М. та Кудін В.С. за допомогою інновацій і інтерактиву ознайомили із метою і завданнями тренінгу, структурою і методикою проведення уроків різних навчальних блоків(«Спілкуйся», «Враховуй різноманітність», «Отримуй достовірну інформацію», «Обговорюй»).

Пропонований курс -  це створення умов для формування в учнів ціннісних орієнтацій, умінь, навичок і моделей поведінки, орієнтованих на подолання наслідків соціального конфлікту і роз’єднаності українського суспільства, готовності громадян співпрацювати на користь держави Україна. Є готовність, бажання, прагнення до  позитивного результату(набуття відповідних компетенцій учнями) і подальшої перспективи впровадження навчального курсу «Кроки до порозуміння» у навчально-виховний процес ліцею.