Міжнародний проєкт «Climate Volunteers»

Глобальні зміни клімату є однією з найбільших екологічних проблем нашого часу. Ці зміни загорожують всьому живому  на планеті. У цьому році всі відчули наслідки глобального потепління: зима без снігу, холодна весна з великою кількістю опадів, а тепер спека і засуха. Команда учнів 11-А класу та вчителя біології Марченко О.Є. протягом півроку були учасниками міжнародного проєкту «Climate Volunteers».

Проєкт спрямований на підвищення рівня обізнаності молоді  щодо кліматичних  глобальних проблем (глобальне потепління, слід вуглецю, слід води, відновлювана енергія тощо), вироблення навичок пом'якшення та адаптації  до них. У ході виконання роботи в молодих людей  виробляються навички 21 століття, такі як участь у дискусіях, відповідальність, спілкування, спільна робота, використання цифрових інструментів свідомо та ефективно, розуміння культури та знання іноземної мови. У ході участі у проєкті молоді люди з Туреччини, Молдавії, Румунії, Албанії та наша команда з України знайомились між собою, представляли свою країну, населений пункт, навчальний заклад. Створювали логотип та слоган проєкту, розумні карти плакати та гасла, відео та аудіо роботи щодо боротьби зі змінами клімату.

На форумах велося обговорення на тему "Цілі сталого розвитку (ціль 13)" та "Кроки до зміни клімату в наших школах". Під час роботи були використані  різні платформи Padlet, Keamk, Mind map, Linoit , You tube  та ін. Кінцевим продуктом роботи такої великої команди  стало  створення веб-сайту.

Висловлюємо особливу вдячність організатору проєкту, Nesrin Kurt,  вчителю біології в професійній середній школі Анатолія м. Мерсін, Туреччина, та учням ліцею Моргун Іванні та Багатченко Володимиру за активну участь в проєкті.