Заходи, події
Зустріч з представниками ЮНІСЕФ щодо протидії домашньому насильству та булінгу
5 травня 2023 року у Городищенському економічному ліцеї заступником директора з навчально–виховної роботи Г.В.Покась була організована зустріч учнів 8-9 класів з представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Шимко А. А., Коваленко А.В., Голуб В.А. Зустріцч була приурочена питанням протидії домашньому насильству та булінгу (до Міжнародного дня протидії булінгу, який відзначається 4 травня).
Учні згадали види домашнього насильства, булінгу, їх ознаки, переглянули відео з ситуаціями домашнього насильства та булінгу, отримали рекомендації від спеціалістів як протидіяти насильству та булінгу.
Шимко А.А. наголосила про те, що домашнє насильство – один з найбільш поширених злочинів та соціальний тиск в суспільстві ще настільки сильний, що багато жертв сприймають це насильство як невідворотне явище і просто його замовчують. Будь – який вид насильства є небезпечним для жертви та сім’ї в цілому, тому замовчувати, терпіти будь-які з цим форм знущання, боючись осуду чи нерозуміння, – не можна.
Голуб В.А. пояснила, що будь-який вид жорстокого поводження щодо жінок та дітей веде до найрізноманітніших наслідків, проте об'єднує їх одне - завдання шкоди здоров'ю чи небезпека для життя дитини.
Коваленко А.В. ознайомила ліцеїстів з нормативною базою щодо запобігання та протидії домашньому насильству, з відповідальність за насильницькі дії та булінг, сказала про те, що держава гарантує всім дітям рівний доступ до безоплатної правової допомоги, необхідної для забезпечення захисту їхніх прав, надала телефони гарячих ліній з питань запобігання та протидії домашньому насильству. Якщо ви стали свідком домашнього насильства, проте не хочете називати своє ім’я, – виклик за даними номерами може бути анонімним.
Гарячі лінії з питань запобігання та протидії домашньому насильству:
15-47 - урядова гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства (цілодобово, безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів);
116-123 (для мобільних телефонів) або 0 800 500 335 (для стаціонарних та мобільних телефонів) - національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації (цілодобово, безкоштовно, роботу забезпечує ГО "Ла Страда-Україна");
116 111 (для мобільних телефонів) або 0 800 500 225 (для стаціонарних та мобільних телефонів) - національна гаряча лінія для дітей та молоді (безкоштовно, роботу забезпечує ГО "Ла Страда-Україна");
0 800 213 103 - гаряча лінія системи безоплатної правової допомоги (цілодобово, безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів)
Покась Г.В. наголосила, що дитина вправі особисто звернутися до органу опіки та піклування, служби у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей, інших уповноважених органів за захистом своїх прав, свобод і законних інтересів.
Домашнє насильство може спинити лише небайдужість. Тому сьогодні для того, щоб наші зусилля у боротьбі з цим страшним злочином не виявилися марними, треба просто не залишатися байдужими та ніколи не приховувати факти насильства в сім'ї.