Заходи, події

Дзвони Чорнобиля

У ліцеї відбулися пам'ятні заходи, присвячені річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Тридцять сім років тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільш техногенна та гуманітарна  катастрофа минулого століття. 

Сьогодні учні ліцею  вшанували героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які рятуючи світ, віддали своє життя і здоров’я. Учні 8 класу разом з класним керівником Марченко Оксаною Євгенівною поклали квіти до пам'ятного знаку героям-чорнобильцям.  Під час уроків історії (вчителі Олена Вікторівна Бурлака, Олександр Олександрович Муха) ліцеїсти переглянули пізнавальний фільм від проєкту "Історія Без Міфів" про  Чорнобильську аварію “Катастрофа на Чорнобильській АЕС: 35 років міфів, вигадок та омани”. Розмірковуючи над причинами і наслідками Чорнобильської катастрофи звернули увагу на ролі тоталітарної системи СРСР, яка допустила експлуатацію потенційно небезпечного типу реакторів на електростанціях, а також на те, що держава всіляко замовчувала масштаби трагедії, організовуючи показові масові демонстрації 1 травня у Києві та інші масові заходи. Усе це стало свідченням злочинного характеру радянської системи, що нехтувала людиною та її цінністю. 

Страшна ядерна аварія стала серйозним випробуванням та уроком для всього людства. Відлуння цієї катастрофи ще довго ятритиме душі людей. Наслідки вибуху ще досі відчувають на собі і природа, і люди. Наша пам’ять і пам’ять наступних поколінь знову і знову повертатиметься до трагічних  на електростанціях квітневих днів 1986 року. Це була боротьба людей з вогнем у ядерному пеклі.