Заходи, події

Майстер-клас із писанкарства

Сьогодні мистецтво розпису писанки є одним із найцікавіших явищ української культури. 4 квітня 2023 року учні 10 класу мали гарну нагоду відвідати майстер-клас з виготовлення писанки,  який провела майстриня Лідія Григорівна Безчастна. Десятикласники разом із заступником директора з навчально-виховноъ роботи Покась Галиною Вікторівною та класним керівником Маранською Іриною Андріївною долучилися до цієї старовинної української магії по виготовленню унікальних творів мистецтва та зробили власними руками писанку − найпотужніший оберіг.

Лідія Григорівна розповіла про  історію писанки, яка сягає сивої давнини і пов’язана з ритуалом весняного відродження життя на землі, про види писанок, значення символів й особливості робіт майстрів. Наші предки вірили, що символи писанки мають магічні властивості — захищають людей від лиха, приносять добро і щастя в оселю. 

Сьогодні писанкарство збереглося і розвивається завдяки майстрам старшого покоління, тому ми щиро вдячні Лідії Григорівні за цікаву розповідь та практичні навички писанкарства, таємниці  своєї майстерності, якими майстриня поділилася з нами, адже «розписувати писанки зуміє кожен бажаючий, головне щоб у серці та на душі панувала любов», - переконана писанкарка. 

Враженнями від майстер-класу поділилися учні та учениці 10 класу:

Дуже сподобався етап розмалювання яєць і поєднання різних кольорів, було цікаво дізнатися про техніки малювання петриківського розпису (Вероніка Завгородня) 

Майстер-клас був захоплюючий. Найбільше сподобалося малювати петриківський розпис, використовуючи знання, яких нас навчили. (Аріна Набок)

Дуже сподобалося що кожен може навчитися малювати навіть без особливих навичок. (Юлія Гаращенко)

Було цікаво подивитися на техніку малювання «петриківський розпис». (Діана Крись) 

Сподобалося розмальовувати яйця різними візерунками петриківського розпису та додавати щось своє.  (Вікторія Карпенко)

Навчилися робити візерунки «Калинка»  на яйцях. Було дуже  цікаво. (Олександр Бердник) 

Дякую за можливість спробувати відтворити петриківський розпис. Було дуже цікаво та пізнавально. (Богдан Майченко)