Заходи, події

Профорієнтаційний захід «Формула вибору професії»

«Почніть займатися тим, що вам подобається, і вам не доведеться працювати жодного дня в житті», - казав Конфуцій.  Вибір професії – один з важливих кроків у житті.  Якщо ми вдало підібрали собі майбутній шлях – інтерес до професії буде рухати нас вперед протягом усього життя, стимулюватиме до нових звершень. Оскільки рішення обрати ту чи іншу спеціальність має бути виваженим і повністю усвідомленим, то з учнями 10-го класу класним керівником Іриною Андріївною Маранською проведено профорієнтаційне заняття на тему «Формула вибору професії».  

У ході заняття були використані вправи, які сприяють тому, щоб учні усвідомлено поставилися до вибору майбутньої професійної діяльності. Ознайомилися з формулою  правильного вибору професії: «Хочу – Можу – Треба». З'ясували, що «Хочу» – це професія, яка подобається; «Можу» – це здібності, можливості (і фінансові, зокрема), стан здоров'я, необхідні для обраного фаху; «Треба» – попит на обрану професію на ринку праці. Визначили типи професій, які їм підходять найбільше. Проаналізували помилки  у виборі професії та добирали приклади із життя.   

Сподіваємося, що даний захід допоможе десятикласникам зорієнтуватися у світі сучасних професій та стати на крок ближче до усвідомленого вибору тієї професії, яка до душі.