Заходи, події

День вишиванки

 

          20 травня учні та педагоги нашого ліцею долучились до святкування ювілейного 15-го Дня вишиванки. У цей день у ліцеї панував святковий настрій, адже майже всі учні та вчителі одягнули вишиванки, демонструючи всю красу орнаменту та вишивки. Комусь сорочки вишивала мама чи бабуся, хтось придбав їх, а дехто з педагогів  розповів про історію вишиванки, вишитої власноруч.

Протягом дня учні ознайомилися з  історією цього свята, цікавими фактами про вишиванку, долучилися до челенджу  «Я люблю вишиванку», цим самим підтримуючи українську культуру. У ліцеї звучала етномузика,   пісні про вишиванку у виконанні  українських співаків. А соціальні мережі заполонили фотографії із усміхненими обличчями ліцеїстів у вишиванках. 

 З історії Дня вишиванки

          День вишиванки не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди. Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України. 

          Українська вишиванка  є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

          Пам‘ятаймо, вишиванка – генетичний код нації , вона є дуже різноманітна і кожна область України має свою ідентичну вишиванку, яка її характеризує.  Але, в той же час, вишиванка об’єднує нас  в одну велику країну.   

         Вивчаймо її, вишиваймо її, одягаймо її, любімо й шануймо її, бо ми – Українці!!!