День Європи 2021

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи. Цього року святкування Дня Європи в Україні припало на 15 травня. Це вже 19-й День Європи, який відзначала Україна. З нагоди відзначення Дня Європи у ліцеї відбулися тематичні заходи. Заступник директора з НВР Г.В. Покась підготувала тематичну виставку  «Україна – це Європа», учні 8 класу пройшли онлайн Євроквест,  учні 9-10 класів взяли участь у конкурсі  «Ми – європейці», а між учнями 11 –х класів відбулися спортивні естафети "Вперед, до Олімпу!"

День Європи - це особливий день для українців, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається у серці кожного з нас. І ми – частина Європи. На День Європи ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію і те, що найголовніше – наше спільне майбутнє та справедливе бажання України зайняти гідне місце серед провідних європейських країн.  Ліцеїсти переконані - основна ідея загальноєвропейського Дня Європи – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності й громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».

Довідково.

Рада Європи це свято відзначає 5 травня, 9-го – Європейський Союз  як річницю проголошення плану виходу Європи з післявоєнної кризи міністром закордонних справ Франції Робер Шуманом 9 травня 1950 року, відомої також як Декларація Шумана. Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана, саме тому його називають ще  «Днем Шумана». В України свято відзначають з 2003 року у третю суботу травня згідно з Указом Президента України та «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…»