День пам'яті та примирення

З нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення у ліцеї відбулися тематичні уроки у 8-11 класах. Учителі історії Муха О.О. та Бурлака О.В. зосредили увагу учнів на потребі всебічного дослідження сторінок історії Другої світової війни та України в ній. Заступник директора з НВР Г.В. Покась підготувала тематичну виставку "Пам'ятаємо. Ніколи знову". Під час проведених заходів були використані інформаційні та методичні матеріали Українського інституту національної пам'яті.

Звернули увагу на те, що події воєнних років потребують критичної оцінки, на те, що винуватцями війни виступали диктаторські режими країн осі "Берлін-Рим-Токіо" при мовчазній згоді інших великих держав. Особливу увагу звернули на те як Друга світова війна вплинула на долю українців, які в різних політичних таборах змагалисяз нацистами-окупантами та намагалися (ОУН, УПА) вибороти незалежність України, користаючись обставинами воєнних років. Згадали героїв війни, що зробили внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та її союзниками. У ході дискусій, опрацювання відеоматеріалів та історичних джерел учні дійшли висновку, що дійсно найдоцільніше в ці дні 8 і 9 травня приділити увагу вшануванню пам'яті всіх жертв нацизму, зокрема жертв Голокосту та розстрілів інших категорій мирного населення; необхідно вшанувати пам'ять полеглих бійців та ветеранів усіх збройних сил, що воювали проти нацизму в роки війни. А найважливіше - об'єктивно оцінювати події та вчинки людей в ті роки, уникаючи поверхових суджень та нетолерантного ставлення до жертв війни. На завершальному етапі роботи учні дійшли висновку, що найкращим засобом запобігання воєн є розбудова демократії та готовність захищати свою Батьківщину.