Семінари та конференції

Конференція на Рівненщині

25-27 квітня 2017 року директор ліцею Надія Жуган відвідала Рівненщину, де взяла участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інформаційно-цифрова компетентність керівника сучасного закладу освіти в умовах реалізації Концепції Нової української школи»,

організованої Асоціацією керівників навчальних закладів України  «Відроджені гімназії України», Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Управлінням освіти, молоді та спорту, методичним кабінетом Володимиреччини, Володимирецьким районним колегіумом при сприянні Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, Володимирецької районної державної адміністрації та районної ради.

На конференцію зі всіх куточків України з’їхалася рекордна для асоціації кількість учасників – 120 осіб. Пленарне засідання у Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти урочисто відкрив Ярослав Турянський, президент Асоціації «Відроджені гімназії України».

У своїй доповіді  «Використання хмаро орієнтованого середовища освіти регіону для розвитку інформаційно-цифрової компетентності керівника, педагога  сучасного закладу освіти» Іван Вєтров, перший проректор  РОІППО, розкрив теоретичні питання інформаційно-цифрової компетентності, нормативно-правові основи та створеної на Рівненщині системи інформаційно- освітнього хмаро орієнтованого середовища, ІКТ-підтримки педагогів та управлінців дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, дистанційних форм підвищення кваліфікації.

Досить жвавою була дискусійна частина конференції на задану тему (обмін досвідом).

Упродовж наступного дня 26 квітня у Володимирецькому колегіуму проходив науково-практичний  семінар «Створення умов для розвитку інформаційно-комунікаційної компетентності  учасників навчально-виховного процесу району».

«Педагогічний технопарк «Формування ефективного середовища для розвитку життєво компетентної особистості випускника колегіуму засобами сучасних педагогічних технологій» через роботу шести студій яскраво продемонстрував зі своє дружньою командою педагогів, учнів та обслуговуючого персоналу очільник колегіуму, віце-президент Всеукраїнської асоціації «ВГУ», голова обласної Анатолій Остапенко.

Кожен учитель при викладанні свого предмету на практиці показав наскільки компетентно володіє сучасними інноваційними технологіями, серед яких більшість авторські. Неабияким здивуванням для гостей була налагоджена система  національно-патріотичного, військово-патріотичного виховання учнівської молоді колегіуму, позакласної та позашкільної діяльності, включаючи власний зоопарк, агро оранжереї. Учні з великим бажанням відвідують свій заклад.

На завершальний день члени асоціації познайомилися із системою профілізації шкільної  та університетської  освіти, відвідавши  Рівненський обласний ліцей, Острозький військовий ліцей, Національний університет «Острозька академія»  (із роботою закладів познайомили їх керманичі Наталія Сосюк, Дем’ян Поліщук та Ігор Пасічник)  та доторкнулися до духовно-культурної історичної спадщини краю Острозького замку – резиденції князів Острозьких, Межиріцького монастиря — архітектурного ансамблю будівель XVI – XVII століть.

Багато цікавих ідей додали до своїх педагогічних скарбничок учасники конференції із великою вдячністю рівнянам-педагогам.

Резолюцією роботи конференції стало звернення до Міністерства освіти і науки про прийняття Державної програми інформатизації загальної середньої освіти, ключовими положеннями якої б стали не лише оновлення застарілої на більш як 60 відсотків комп’ютерної техніки, а й забезпечення якісним Інтернет-покриттям навчальних закладів усіх регіонів України та створення навчального контенту. Без державної підтримки цих трьох складових неможлива повноцінна інформатизація системи освіти.

Додаткова інформація на сайтах:

Сайт Рівненського обласного інституту післядипломної освіти http://roippo.org.ua/news/4027/

Сайт Володимирецького районного ліцею: http://vrk3.org.ua/3497-programa-provedennya-dnya-vdkritih-dverey.html

https://www.youtube.com/watch?v=a-3edt1LQPM про семінар ВГУ на базі колегіуму

Сайт Острозької національної академії http://www.oa.edu.ua/