Досвід учителів

Майстер-клас для студентів

     

        Наприкінці березня на запрошення директора ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б.Хмельницького, доктора історичних наук Наталії Земзюліної вчитель історії ліцею Олена Бурлака провела відкриту лекцію для студентів 3 і 4 курсів університету. Метою даного заходу було познайомити студентів із сучасними підходами та технологіями вивчення історії в школі.

У ході теоретичної частини лекції було висвітлено основні напрями діяльності сучасного вчителя-історика: урок, позакласна виховна робота, заняття в гуртках та підготовка учнів до олімпіад та різноманітних конкурсів. Особливий акцент було зроблено на необхідності постійної самоосвіти та професійного самовдосконалення сучасного вчителя. Практичну частину лекції було проведено у формі майстер-класу з використання на уроках різних видів історичних джерел та засобів візуалізації. До дискусії з приводу доцільності залучення в педагогічній діяльності цих матеріалів долучились студенти та викладачі. Не менш цікавим етапом лекції була презентація аудиторії специфіки роботи та впровадження в навчальний процес ІКТ-програм: «Office 365», «MasterTool», «StudyStack», «Prezi», «Plickers» та різних традиційних інструментів Microsoft Office. Приємно відзначити, що тема лекції викликала жвавий інтерес в аудиторії. Особливо активно участь у спілкуванні брали студенти 4 курсу, які вже проходили навчальну практику в школах і мають певний досвід роботи. Значна частина студентів у ході спілкування виявила значну мотивованість до педагогічної діяльності, обізнаність в методиці викладання історії.

Зустріч була цікавою, тим більше, що саме в ЧНУ ім. Б.Хмельницького колись здобула історичну освіту вчитель. Після завершення лекції студентка 4 курсу Бартко Тетяна висловила Олені Вікторівні подяку за цікаве та змістовне заняття від імені ННІ історії і філософії, а бурхливі оплески аудиторії засвідчили, що роботу вчитель провела успішно і цікаво.