Олімпіади

Історія успіху випускника

   Пишаємось Олегом Коропом, випускником Городищенського економічного ліцею, нині студентом Києво Могилянської академії, переможцем Всеукраїнських олімпіад з економіки 2010-2012 років, переможцем конкурсу антикорупційних досліджень Transparency International Ukraіne 2016!

    19 травня, під час дискусії на тему "Корупція в освіті. Політична корупція. Як розв'язати рівняння з двома відомими?", організованих Transparency International (https://goo.gl/3oK5W0), з-поміж інших гостей виступавOleh Korop.

"Він сидів коло мене і я побачила в нотатках його виступу переказ історії з книжки "Freakonomics: A Rogue Economist Explores the Hidden Side of Everything" by S. Levitt and S. Dubner.", - написала на своїй сторінці у Фейсбук заступник Міністра освіти України, Інна Совсун.

Історія про те, як з допомогою економетричних методів економісти виявили нелогічні відхилення у результатах поєдинків сумоїстів. Найлогічнішим поясненням такого відхилення є різного роду домовленості та інші корупційні практики.

За якимсь дуже дивним збігом обставин, я якраз дочитую Freakonomics!

Там крім відомого прикладу про сумоїстів, є також багато прикладів застосування неочікуваних методів до аналізу освітньої політики. То я думала, що було б цікаво щось подібне в Україні зробити.

І тут - от воно! Oleh Korop проаналізував результати однієї зі студентських олімпіад і виявив дуже високу залежність між наявністю у членах журі викладачів певного університету та місцем, яке займала команда цього університету.

Звісно, збіг не є чимсь дуже вже дивним (і те, що це мало кого дивує - страшно саме по собі), але цікавою є саме методологія доведення впливу суб'єктивних чинників на результати олімпіад.

Домовились з Олегом випробувати методологію до аналізу інших олімпіад! Ну то ж не може бути просто так - щоб почути презентацію дослідження, проведеного по мотивам книжки, яку читаєш у саме цей момент, і щоб не придумати якогось продовження з того?)

Роботу можна прочитати тут - https://goo.gl/tkQfM0
(даю посилання з дозволу Олега).

      Віримо, що саме така молодь зможе змінити життя в Україні на краще! Успіхів, Олеже! Не зупинятися на досягнутому!