Конкурси
Вчитель ліцею серед переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу серед вчителів «Урок з екологічного маркування»
26 лютого 2025 року в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України відбулася церемонія нагородження переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу серед вчителів, проголошеного 10 жовтня 2024 року до Всесвітнього Дня екологічного маркування. Цей День відзначається щороку у третій четвер жовтня з метою популяризації сертифікованої екологічної продукції та підвищення рівня обізнаності населення щодо її переваг орієнтуючись на еко-маркування. Ми раді вітати вчителя біології, екології та хімії ліцею Марченко Оксану Євгенівну із входженням до числа переможців конкурсу.
У конкурсі взяли участь 121 педагогів з усієї України. За результатами оцінювання експертною комісією, було обрано переможців і фіналістів, які продемонстрували найкращі педагогічні підходи до екологічної освіти. Всі учасники конкурсу отримали дипломи, 30 фіналістів - призи, а 9 переможців - ще і грошові сертифікати у розмірі 10000 грн.
Конкурс був спрямований на підвищення рівня екологічної обізнаності учнів та формування культури відповідального споживання через освітні ініціативи. Виконання конкурсного завдання передбачало розроблення та впровадження інноваційних методик викладання теми сталого споживання і еко- маркування, що допомагають учням: розуміти значення екологічних сертифікатів та маркувань на продукції; аналізувати вплив споживчих рішень на довкілля; формувати відповідальне ставлення до ресурсів та сталого розвитку.
Учасники конкурсу представляли авторські розробки уроків, інтерактивні методики, квести, практичні завдання, які сприяють ефективному засвоєнню знань про екологічне маркування. Оксана Євгенівна представила розробку вебквесту з екологічного маркування, що передбачав розвиток в учнівства свідомої споживчої поведінки та розширення їх знань про екологічне маркування. У роботі Оксана Євгенівна використала різні сучасні онлайн-ресурси, проведено споживчий тур магазинами і супермаркетами, під час якого учні мали змогу вивчити стан екомаркування на продукції українських торговельних мереж.
Вітаємо переможницю!