Заходи, події

День числа Пі в ліцеї

 

13-14 березня у ліцеї відбулося математичне свято - відзначали День народження числа Пі (3,14). Це свято неофіційне, було  вперше впроваджене у 1987 році і придумано, щоб проінформувати громадкість про значущість  числа Пі. Для ліцеїстів протягом дня числа Пі відбулися математичні активності, під час яких учні мали змогу "прокачати" свої математичні компетентності.

Учні  11-х  класів (вчитель Гудзь Людмила Володимирівна) позмагалися у “Математичному марафоні”. Команди на чолі капітанів Атаманенка Богдана  та Мазура Олександра взяли участь у конкурсах: розминка, конкурс капітанів, конкурс художників. Учні створювали картини, присвячені числу Пі. Під час конкурсу "Теоретики і практики" завданням було вирішити  цікаві задачі прикладного змісту. З невеликим відривом балів перемогла команда Атаманенка Богдана.   

 У 8 класі (вчитель Яровий Володимир Михайлович) 14 березня день народження числа Пі поєднали з днем народження творця теорії відносності А. Енштейна. У імпровізованій Арт-студії створювали картину "Портрет числа Пі". Для цього учням порібно було брати дані з результатів конкурсів, у яких взяли участь дві команди. Конкурси були найрізноманітніші: "Розминка" - розгадати, що заховане за числом; "Конкурс капітанів" - яка з команд назве найбільше міст де встановлено пам`ятник числу Пі; "Практичне завдання" - командам потрібно було самим визначити число Пі за старовинними методами з допомогою отриманих матеріалів; конкурс "Розшифруй закодоване слово"; конкурс "Хто запам`ятає найбільше дат за 1 хв". І звичайно ж в кінці - визначення переможця. Переможець один - чило Пі, яке ось уже 4000 років об`єднує навколо себе вчених, науковців і просто любителів математики, своєю магічністю знаків, а сьогодні воно об`єднало наших восьмикласників. Діти дізнались багато цікавинок про здавалось таке собі просте і нічим не примітне число. І головне завдання цього дійства досягнуто - намальована двома командами картина зображення числа Пі із дат, імен вчених, міст, країн світу, чисел - з того, що причетне до іменника. На завершення долучились до прекрасного - прослухали магічну музику американського юного піаніста, який закодував цифри числа Пі в ноти. Вийшла прекрасна мелодія. А хтось говорить що числа не звучать...  

Учні 10 класу (вчитель Гудзь Л.В.) відзначили день числа Пі у формі математичного квесту. Спочатку учні позмагалися у командах: під керівництвом капітанів намалювати фігуру. Конкурс на розв’язування прикладних задач учні виконували в парах. Весела гра “Математичні шахи” особливо припала до душі любителям шахів. У творчому конкурсі  учасники мали змогу проявити свою творчість та креативність, малюючи портрет числа Пі. 

Загалом, програма святкувань була насиченою і корисною. Всі учасники розширили свої знання не лише про число Пі, а й щодо інших математичних знань.