Заходи, події

Круглий стіл до Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія “16 днів проти насильства”. Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, віку є порушенням прав людини. 

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.   

Тому, з метою підвищення поінформованості  учнів нашого ліцею  щодо цієї проблеми, формування у них  неприйняття  будь-якого виду насильства, був  організований і проведений круглий стіл за участю  лікаря гінеколога Анастасії Бєляєвої та  інспектора СЮП старшого лейтенанта поліції Альбіни Корінної. Навіть сигнал повітряної тривоги не завадив цікавому і змістовному спілкуванню, яке пройшло в укритті. 

Альбіна Корінна пригадала учням, які дії вважаються насильством, які є види насильства. Наголосила, що найчастіше насильницькі дії чиняться кривдником в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Розповіла про відповідальність за дії насильницького характеру, куди постраждала особа може звернутися за допомогою. Вона підкреслила, що Україна як держава докладає зусиль, аби викорінити насильство в сім'ї. Зокрема,   прийнято Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Також наша країна приєдналась до кампанії ООН проти побутового насильства, започатковано загальнодержавну кампанію “Стоп-насильству». 

Анастасія Бєляєва розповіла ліцеїстам  про  вплив насильства на здоров’я жінки, про репродуктивне здоров`я жінки, яка потерпає від насильства,  про сучасні методи контрацепції в профілактиці непланової вагітності, про шкідливість абортів. Наголосила, що найважливішу роль у попередженні насильства у сім’ях відіграє усвідомлення кожним, що насильство  проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають  жінки. 

 Учасники круглого столу дійшли єдиної думки, що важливо піднімати тему гендерно зумовленого насильства і закликати йому протидіяти, бути чуйними до історій та емоцій рідних і незнайомих людей. Бути небайдужими, коли стаємо свідками насильства: втрутитися, допомогти, не мовчати.  

  Якщо вам довелося зіткнутися з насильством, звертайтесь на Національну «гарячу лінію» за інформаційною, психологічною та правовою консультацією за номером 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів) або 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів). 

Якщо ви також потребуєте  підтримки чи допомоги — звертайтесь по неї! Як це зробити, читайте на сайті «Розірви коло».