Заходи, події

Тютюнова індустрія полює на молодь

 

Із розвитком технологій на тютюновому ринку з’являються нові продукти — електронні сигарети та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕНи), які виробники просувають як продукти «зниженого ризику». Ці вироби набувають усе більшої популярності, зокрема, серед підлітків та молоді,  що становить неабиякі загрози для громадського здоров’я та благополуччя українців у цілому. Зважаючи на ці виклики, для учнів 8-9 класів практичним психологом Хоменко Л.П. та класним керівником Шастун В.А.  проведено заняття «Електронні сигарети – альтернатива чи самообман».

Учні  ознайомилися  із  реальними  ризиками для здоров’я від вживання електронних пристроїв для куріння, адже використання е-сигарет підвищує ризики виникнення  серцево-судинних, онкологічних, легеневих  захворювань,  а також створює загрозу травматизму (сигарети вибухають), отруєнь рідинами для заправки е-сигарет. Небезпечним є і пасивне куріння е-сигарет.  

Молоді слід знати і про таке: 

- виробники, імпортери та продавці е-рідин не дотримуються єдиних правил та здійснюють маркування на свій розсуд;  

- контейнери з рідинами для е-сигарет не відповідають навіть мінімальним вимогам передачі інформації про небезпеку, токсичність нікотину; не містять правил поводження з хімічною рідиною та інструкцію щодо дій у разі отруєння; 

на ринку присутні контейнери з рідинами, які містять смертельні дози нікотину, як для дітей так і для дорослих (при оральному застосуванні);  

-  маркетинг електронних сигарет та рідин до них не врегульований, тому можна спостерігати досить агресивну рекламу цих продуктів. 

Тож вважати,  що електронні пристрої для куріння можуть врятувати від тютюнової залежності недоцільно. Переважна більшість досліджень, які говорять про зменшений рівень шкоди диму, що утворюється при курінні електронних пристроїв, у порівнянні зі звичайними сигаретами, були виконані на замовлення тютюнових корпорацій — тому їх результати викликають сумніви. У зв’язку з цим ряд організацій громадської охорони здоров’я, в тому числі ВООЗ, вважають, що жоден з рівнів впливу аерозолю, що виділяється при курінні електронних  сигарет чи ТВЕНів  не є безпечним або прийнятним.