Семінари та конференції

Зустріч учителів історії

Районний семінар учителів історії та правознавства «Використання ІКТ на уроках суспільних дисциплін» відбувся в нашому ліцеї. Захід розпочався вступним словом методиста РМК Тетяни Зеленської, яка окреслила важливість модернізації системи освіти в Україні. З досвідом роботи ліцею в галузі впровадження інноваційних технологій учасників семінару познайомили директор Надія Жуган та заступник директора Жанна Здоренко.

  

Познайомитися з досвідом використання ІКТ під час проведення уроків учасники семінару мали нагоду під час уроку історії України в 10 класі «Західноукраїнські землі у складі Польщі в 1921 – 1939 рр.» ,який проводила вчитель історії Олена Бурлака. Для організації навчальної діяльності учнів на уроці були використані програми Tagul.com, Master Tool. Вивчення нового матеріалу було організовано в хмарному середовищі Microsoft Office 365. У блокноті OneNote були розміщені навчальні матеріали: історичні документи, карти, презентації, посилання на інтернет-ресурси, відеофрагмент «Пацифікація», після опрацювання яких учні мали в просторі для співпраці OneNote заповнити структурно-логічну схему за темою уроку. У результаті динамічної роботи вдалося створити досить цікавий і корисний навчальний матеріал.

На другому етапі семінару колегам-вчителям було запропоновано взяти участь у веб-квесті «Євроквест», завдання якого було виконано з допомогою сервісу Learningapps.com. Учасники мали продемонструвати свої знання з історії Європейського Союзу, виконуючи різноманітні вправи: солодка парочка, хронологічний ланцюжок, перший мільйон тощо. Усі команди добре справилися з поставленими завданнями і перемогла дружба.

Завершальним етапом семінару був відкритий діалог «Сучасний учитель в умовах реалізації концепції «Нова українська школа». Захід  проводив учитель історії та правознавства Олександр Муха. Учасники поділилися досвідом реалізації компетентнісного підходу в навчально-виховному процесі, звернули увагу на потребу сучасного вчителя постійно працювати над самоосвітою та професійним вдосконаленням. Спілкування було цікавим і продуктивним. Учасники дійшли згоди про необхідність розширення співпраці в рамках районного методичного об’єднання.