Екскурсія на виставку картин Романа Сущенка
9 жовтня учні 10-А класу з класаним керівником Володимиром Антоновичем Пеляком відвідали виставку картин відомого українського журналіста, колишнього російського політв'язня Романа Сущенка, що відкрилася в музеї ім. Гулаків-Артемовських. Найперше директор музею Алла Сухорученко ознайомила учнів із головним відділом музею, присвяченим найславетнішим городищанам Семену та Петру Гулакам-Артемовським. Після цього ліцеїсти оглянули виставку Р. Сущенка «Мистецтво з-за ґрат».
Справа у тому, що перебуваючи у 2016 році по журналістських справах у Москві, Роман Володимирович за вигаданим звинуваченням був арештований та потрапив до Лефортровської в'язниці, де пробув два роки. Ще майже рік - у колонії суворого режиму в селищі Утробіно Кіровськоі області! З них один рік сидів у камері-одиночці. У важких тюремних умовах п. Роман почав малювати. Для такої роботи у нього не було спеціальних приладів, а лише авторучка, чай, цибуля, сік буряка та інші підручні матеріали, а також аркуші.
Більшість його картин - це ведута - зображення міського пейзажу. Художник писав з картинок в журналах, які дарували друзі, зображеннях на листівках та власних фото, що присилали з дому, інтерпретуючи за власним баченням той чи інший сюжет. Відтворені образи дихають історичністю, природністю та любовʼю до життя. Географія зображень його творів обширна - від Австралії до Індії, від Португалії до Швейцарії тощо. Є й українські природні та міські пейзажі.
Перед нами постають вишукані готичні елементи Руанського собору, мальовничі будиночки Гібралтару, або ж зачарована Рось. Не кожен професійний художник на пленері справиться з французькою вуличкою та готичною архітектурою, а Роман Сущенко провчившись давно в дитинстві лише три місяці на художньому гуртку, майстерно відтворив десятки урбаністичних і природних місцевостей.
З відгуків ліцеїстів. Наталія Крижанівська: "...Наш клас вражений культурними скарбами, які зберігаються в цьому музеї". Вікторія Письменна: "...Мені тепер цікаво вияснити, чи оригінальними були картини в музеї, чи це все-таки це друк на акварельному папері?... Окрім картин Сущенка, в музеї мене привабила своєю кольоровою гамаю велика картина, на якій зображені Шевченко та Семен Гулак-Артемовський. А ще було цікаво дізнатися про Тетяну Чос та її брата, я трохи почитала про них в музеї..."
Крім виставки та зали Гулаків-Артемовських, ліцеїсти оглянули інші тематичні відділи музею: археологічний, етнографічний та військово-історичний. Залишаючи відгук про екскурсію, учні помітили нещодавно зроблений запис німецькою мовою. Його залишила група туристів із Швецарії, які мають відношення до роду Гулаків-Артемовських. Тож нашого цвіту по всьому світу, але й на власній землі не забуваємося та шануємося. Цьому підтвердження - краєзнавчий музей Семена та Петра Гулаків-Артемовських в Городищі та навчальний заклад, який не тільки навчає, але й виховує на історичній та мистецькій основі молоде покоління - Городищенський економічний ліцей.
З допису В. Пеляка в мережі Фейсбук